Reklama

Za cztery lata pojedziemy dwupasmówką do Wrocławia

Drogowcy dają nadzieję na lepszy dojazd do Wrocławia. Trasa S5, która połączy Poznań i Wrocław ma być gotowa za cztery lata.

Za cztery lata trasę z Poznania do Wrocławia będzie można pokonać dwupasmówką. Obiecują to drogowcy z Poznania - Jeśli nie zdarzy się nic naprawdę nieprzewidzianego to powinniśmy pojechać z Poznania do Wrocławia w 2017 roku. Wczesną wiosną rozpocznie się realizacja kontraktu, który będzie dokończeniem tego co już jest rozpoczęte czyli odcinka Kaczkowo - Korzeńsko. Natomiast około półrocza powinniśmy mieć podpisane umowy i wykonawcy powinni wchodzić na plac budowy na odcinku Głuchowo - Wronczyn i Radomicko - Kaczkowo - wyjaśnia Marek Napierała, dyrektor oddziału poznańskiego GDDKiA.

Trwają także prace na budowie ostatniego odcinka zachodniej obwodnicy Poznania. Trasa ma być w pełni przejezdna w wakacje przyszłego roku - Zakładamy, że czerwiec jest realny i wówczas oddamy przynajmniej jezdnie główne tej drogi - dodaje Piotr Chodorowski, z-ca dyrektora oddziału poznańskiego GDDKiA.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro