Reklama
Reklama

Obchody 32. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

fot. wikipedia
fot. wikipedia

W piątek obchodzimy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W czwartek o wydarzeniach z 1981 roku przypomnieli członkowie stowarzyszenia Młodzi Demokraci.

Członkowie stowarzyszenia Młodzi Demokraci spotkali się o godzinie 23:40 na Placu Mickiewicza - Zapalimy wspólnie znicze, a następnie przejdziemy z zapalonymi zniczami pod głaz ku pamięci Piotra Majchrzaka i tam ułożymy napis "13 XII Pamiętamy". W ten sposób chcemy uczcić pamięć Piotra Majchrzaka i wszystkich ofiar, które cierpiały w okresie stanu wojennego. Ma to być taka lekcja patriotyzmu dla młodych ludzi, którzy w dzisiejszych czasach często zapominają o ludziach, dzięki którym żyjemy w demokratycznym państwie - mówił jeszcze przed wydarzeniem James Behr, przewodniczący stowarzyszenia Młodzi Demokraci.

Oficjalne obchody zaplanowano na piątek, a ich organizatorem jest prezydent Poznania oraz wielkopolska Solidarność. Na godzinę dwunastą zaplanowano składanie kwiatów w miejscach związanych ze stanem wojennym w Poznaniu, a na siedemnastą uroczystą mszę w kościele oo. Dominikanów. Po mszy jej uczestnicy przejdą na Plac Adama Mickiewicza, gdzie odbędą się krótkie uroczystości rocznicowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
12.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro