Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

Obchody 32. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

BS
piątek, 13.12.2013 r.
godz. 07.48
BS | piątek, 13.12.2013 r., godz. 07.48
Obchody 32. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego
fot. wikipedia

W piątek obchodzimy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W czwartek o wydarzeniach z 1981 roku przypomnieli członkowie stowarzyszenia Młodzi Demokraci.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Członkowie stowarzyszenia Młodzi Demokraci spotkali się o godzinie 23:40 na Placu Mickiewicza - Zapalimy wspólnie znicze, a następnie przejdziemy z zapalonymi zniczami pod głaz ku pamięci Piotra Majchrzaka i tam ułożymy napis "13 XII Pamiętamy". W ten sposób chcemy uczcić pamięć Piotra Majchrzaka i wszystkich ofiar, które cierpiały w okresie stanu wojennego. Ma to być taka lekcja patriotyzmu dla młodych ludzi, którzy w dzisiejszych czasach często zapominają o ludziach, dzięki którym żyjemy w demokratycznym państwie - mówił jeszcze przed wydarzeniem James Behr, przewodniczący stowarzyszenia Młodzi Demokraci.

Oficjalne obchody zaplanowano na piątek, a ich organizatorem jest prezydent Poznania oraz wielkopolska Solidarność. Na godzinę dwunastą zaplanowano składanie kwiatów w miejscach związanych ze stanem wojennym w Poznaniu, a na siedemnastą uroczystą mszę w kościele oo. Dominikanów. Po mszy jej uczestnicy przejdą na Plac Adama Mickiewicza, gdzie odbędą się krótkie uroczystości rocznicowe.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama