Reklama

Radni osiedlowi wydali sto tysięcy złotych na remont siedziby

Rada Osiedla Chartowo zapłaciła ponad sto tysięcy złotych za remont swojej siedziby, która znajduje się w przedszkolu na Osiedlu Lecha. Wydatki zaksięgowano jako remont przedszkola.

Siedziba Rady Osiedla Chartowo znajduje się w podziemiach przedszkola na osiedlu Lecha. Ostatnio pomieszczenia przeszły gruntowny remont, w sali sesyjnej zainstalowano między innymi rzutnik video, a całkowity koszt remontu to ponad sto tysięcy złotych. Wydane pieniądze zaksięgowano jako remont przedszkola - My wyremontowaliśmy pomieszczenia przedszkolne, które wynajmujemy od tegoż przedszkola. Także trudno to nazwać inaczej - wyjaśnia Wojciech Chudy, przewodniczący Rady Osiedla.

Nie wszyscy radni z Chartowa podzielają jednak zdanie przewodniczącego i twierdzą, że remont mógł kosztować mniej - Brakowało racjonalności wydatków. Była możliwość wykonania tego remontu za 60000 złotych - twierdzi Ryszard Musielak, osiedlowy radny.

Takiemu wydatkowi dziwią się też radni z innych części Rataj - Moim zdaniem nie potrzeba osobnej siedziby dla Rady Osiedla. Sesje odbywamy raz w miesiącu, a jeśli mamy spotkania z mieszkańcami to korzystamy z innych szkolnych pomieszczeń - Szymon Ossowski z Rady Osiedla Żegrze.

Oburzenia nie kryje radna miejska z komisji samorządowej - Jeśli ich priorytetem jest urządzenie sobie siedziby, a dopiero potem staranie się o to, żeby mieszkańcom mieszkało się lepiej, dzieci miały bezpieczną drogę do szkoły, a dzieci w przedszkolu miały dodatkowe zajęcia to chyba czas na jakieś zmiany - mówi Ewa Jemielity, radna PiS.

Miasto limituje radom osiedla tylko wysokość czynszu za siedzibę. Nie ma wpływu na pieniądze wydawane na tego typu inwestycje - Nie kontrolujemy takich wydatków bo to nie leży w naszej kompetencji i zakresie naszego budżetu - podsumowuje Leszek Klarzyński, dyrektor Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro