Reklama
Reklama

Remont nowej siedziby VIII LO droższy o kilka milionów złotych?

Od przyszłego roku szkolnego uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego będą się uczyć w nowej siedzibie przy ulicy Cegielskiego. Szkoła przenosi się z ulicy Głogowskiej ze względu na wysoki czynsz, jaki musi obecnie płacić Kurii za korzystanie z obiektu. Remont nowej siedziby za 9 milionów złotych już trwa. Ale być może będzie droższy.

Uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego w przyszłym roku ostatni raz pożegnają rok szkolny w dotychczasowej siedzibie przy ulicy Głogowskiej. Miasto przenosi szkołę do innego obiektu, przy ulicy Cegielskiego, ze względu na wysoki czynsz jaki obecnie trzeba płacić Kurii za korzystanie z budynku przy Głogowskiej.

Remont nowej siedziby już trwa. - Na razie się rujnuje po to, by za chwilę zrobić z tego to, co ma być piękne. Mam nadzieję, że tak będzie - mówi Marek Grefling, dyrektor VIII LO. Planowane przystosowanie budynku przy Cegielskiego do tego, by mogła tu działać dobrze wyposażona szkoła ma kosztować 9 milionów złotych.

Według fachowców przy okazji remontu można także przywrócić do dawnej świetności elewację całego kompleksu budynków przy ulicy Cegielskiego. - Wyszło, że na renowację tego obiektu zabytkowego potrzeba 4 milionów złotych - mówi Grzegorz Buchert z Wydziału Oświaty UM. - I to można zrobić w każdej chwili, przy działających już placówkach - dodaje.

Nie wiadomo kiedy znajdą się pieniądze na ten cel. - To nie są jakieś pilnie potrzebne remonty przy takiej kondycji finansowej miasta - zaznacza Karolina Fabiś-Szulc, radna PO. - Trzeba się zastanowić dwa razy zanim jakieś pieniądze wydamy - dodaje. - Ósemka nie jest jedyną szkołą, która znajduje się w Poznaniu i, na którą musimy wydać pieniądze - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
28.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro