Reklama
Reklama

Dramat rodziny z Rogoźna

Bez dachu nad głową i z synem chorym na raka. Tak od kilku dni wygląda życie rodziny z Rogoźna, która w wyniku orkanu Ksawery straciła dach nad głową.

Trzyletni Kamil od urodzenia choruje na bardzo rzadki nowotwór, który dotyka dwie osoby na milion - Kamil naprawdę przeszedł traumę. Przez pół roku to wyglądał jak żywa rana, pielęgnowaliśmy go z mężem, to było coś strasznego - mówi Izabela Tecław, matka chłopca.

Chłopiec w lutym przeszedł operację przeszczepu szpiku - Jest to wciąż dziecko, które ze względu na przebyte leczenie jest w fazie odbudowy swojego układu odpornościowego - mówi prof. dr hab. Jacek Wachowiak z Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego.

Chłopiec musi przebywać w sterylnych warunkach, a dom rodzinny w Rogoźnie, który został przystosowany do potrzeb chorego, został zniszczony przez orkan Ksawery. W domu doszło do pożaru poddasza, a rodziny nie stać na odbudowę - No nie damy rady tego samemu zrobić. Wiadomo sąsiedzi pomagają, rodzina, znajomi - dodaje Tecław.

W pomoc zaangażowała się gmina Rogoźno oraz Fundacja Drużyny Szpiku. Potrzebna jest natychmiastowa pomoc, a liczy się każdy grosz. Pieniądze można przekazywać na konto Drużyny Szpiku z dopiskiem "DLA KAMILA" - Te pieniążki będą przeznaczone na produkty, które są niezbędne w tej chwili, ale one również będą przeznaczone na leczenie. Bo proszę pamiętać, że to jest bardzo chore dziecko, które jeszcze bardzo długo będzie potrzebowało wsparcia - mówi Dorota Raczkiewicz, szefowa Drużyny Szpiku. Numer konta fundacji to 18 2030 0045 1110 0000 0223 1460.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
19.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro