Reklama
Reklama

Teatralka oddana do użytku, ale prac nie skończono

Trudny poranek na Teatralce | fot. Włodzimierz Hoppel
Trudny poranek na Teatralce | fot. Włodzimierz Hoppel

W poniedziałek rano tramwaje wróciły na węzeł komunikacyjny Teatralka. W porannym szczycie komunikacyjnym zapanował tu komunikacyjny chaos. Jak się okazuje, nie zakończono tu jeszcze wszystkich prac drogowych.

O trudnym poranku dla pasażerów poruszających się po oddanym do użytku moście Teatralnym pisaliśmy w poniedziałek kilka razy (m.in. TUTAJ). Nasi czytelnicy zwrócili uwagę na to, że na Teatralce nie tylko zapanował chaos komunikacyjny, ale też nie ukończono tu wszystkich prac - np. pomiędzy torami tramwajowymi w niektórych miejscach brakuje asfaltu. Obecnie stoi tu woda. Nie ukończono też wszystkich chodników.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Zarząd Dróg Miejskich podkreśla, że prace jeszcze się nie zakończyły. - Z uwagi na bardzo trudne warunki pogodowe w piątek oraz w weekend nie wszystkie drogowe prace wykończeniowe udało się zakończyć przed otwarciem węzła - wyjaśnia ZDM. - Jednak priorytetem było ponowne uruchomienie komunikacji w tym miejscu. To kluczowy węzeł dla komunikacji tramwajowej - dodaje.

Prace drogowe na Teatralce będą wykonywane sukcesywnie, gdy będzie na to pozwalać pogoda. Równocześnie ZDM zapewnia, że służby na bieżąco przyglądają się sytuacji komunikacyjnej w tym newralgicznym punkcie Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
125.76 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro