Reklama
Reklama

Teatralka oddana do użytku, ale prac nie skończono

Trudny poranek na Teatralce | fot. Włodzimierz Hoppel

W poniedziałek rano tramwaje wróciły na węzeł komunikacyjny Teatralka. W porannym szczycie komunikacyjnym zapanował tu komunikacyjny chaos. Jak się okazuje, nie zakończono tu jeszcze wszystkich prac drogowych.

O trudnym poranku dla pasażerów poruszających się po oddanym do użytku moście Teatralnym pisaliśmy w poniedziałek kilka razy (m.in. TUTAJ). Nasi czytelnicy zwrócili uwagę na to, że na Teatralce nie tylko zapanował chaos komunikacyjny, ale też nie ukończono tu wszystkich prac - np. pomiędzy torami tramwajowymi w niektórych miejscach brakuje asfaltu. Obecnie stoi tu woda. Nie ukończono też wszystkich chodników.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Zarząd Dróg Miejskich podkreśla, że prace jeszcze się nie zakończyły. - Z uwagi na bardzo trudne warunki pogodowe w piątek oraz w weekend nie wszystkie drogowe prace wykończeniowe udało się zakończyć przed otwarciem węzła - wyjaśnia ZDM. - Jednak priorytetem było ponowne uruchomienie komunikacji w tym miejscu. To kluczowy węzeł dla komunikacji tramwajowej - dodaje.

Prace drogowe na Teatralce będą wykonywane sukcesywnie, gdy będzie na to pozwalać pogoda. Równocześnie ZDM zapewnia, że służby na bieżąco przyglądają się sytuacji komunikacyjnej w tym newralgicznym punkcie Poznania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
19.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro