Reklama
Reklama

Rozbito gang "Bukatego". Zatrzymania w Wielkopolsce

fot. KGP / policja.pl
fot. KGP / policja.pl

W ostatnich dniach policjanci przeprowadzili akcję wymierzoną w gang "Bukatego" działający na terenie podwarszawskich miejscowości. Zlikwidowano największy w ostatnich latach magazyn broni palnej i materiałów wybuchowych. Do zatrzymań doszło również w Wielkopolsce.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego ustalili, że gang "Bukatego" powstał prawdopodobnie z pozostających na wolności członków grupy "Szkatuły" i działał głównie na terenie podwarszawskich miejscowości. - Celem działań członków grupy byli głównie inni przestępcy, a polegały one na zastraszaniu, porwaniach, rozbojach i wymuszeniach rozbójniczych - wyjaśnia biuro prasowe Komendy Głównej Policji. Według policjantów to jedna z najbrutalniejszych grup przestępczych działających na Mazowszu.

W ramach działań policyjnych, które odbyły się w ostatnich dniach, udało się zlikwidować jeden z największych w ostatnich latach magazynów broni i materiałów wybuchowych. - Zabezpieczono 26 sztuk sprawnej broni palnej (m.in. 3 karabinki KBK AK, strzelbę Mossberg, 3 pistolety Scorpion, 6 pistoletów CZ, 2 pistolety PM), a także 2000 sztuk amunicji i 3 granaty - dodaje. W województwie mazowieckim w związku z działalnością gangu "Bukatego" zatrzymano trzy osoby.

Kolejnych trzech mężczyzn zatrzymano w Wielkopolsce. - To 37-letni Adam I., 28-letni Damian I. i 29-letni Andrzej Ż. - dowiadujemy się z biura prasowego KGP. Mężczyźni zatrzymani w naszym województwie mieli współpracować z gangiem i dostarczać jego członkom duże ilości środków odurzających. - Przy zatrzymanych mężczyznach znaleziono 12 kg marihuany. Podczas przeszukań mieszkań ujawniono i zabezpieczono dodatkowo 5,5 kg marihuany oraz dwa pistolety.

Wszystkich mężczyzn tymczasowo aresztowano. Możliwe są kolejne zatrzymania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro