Reklama
Reklama

Pierwszy dzień Teatralki z kłopotami: tworzyły się gigantyczne korki

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Po godzinie 7.00 na dziś oddanej do użytku wyremontowanej Teatralce pojawiły się kłopoty z sygnalizacją świetlną. - Super ten remont - pisze nasz czytelnik. Problemy z przejazdem na odcinku od Rynku Jeżyckiego do Okrąglaka miały tramwaje. Nie wiadomo jeszcze czym spowodowane były kłopoty.

Pasażerowie komunikacji miejskiej od tygodni czekający na zakończenie remontu na moście Teatralnym w poniedziałkowy poranek z nadzieją na szybsze dotarcie do pracy udali się na tramwaj. Ale nie mamy dobrych informacji. - Od około godziny 7.10 tramwaje stoją od Rynku Jeżyckiego do Okrąglaka - pisał nasz czytelnik przed 8.00. - Super ten remont - dodał.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Jak tłumaczył wówczas Nadzór Ruchu MPK - na Teatralce występują problemy z sygnalizacją świetlną. - Tramwaje nie dostają świateł pozwalających na przejazd - wyjaśniał dyżurny. - Po godzinie 7.00 było źle, teraz nagromadziło się sporo tramwajów w kolejce do przejazdu, ale ruch się odbywa. Jest spowolniony, ale się odbywa - podkreślał.

MPK zapewniało, że na miejscu działają służby. - Sprawdzamy co spowodowało awarię. Na miejscu są służby i starają się rozładowywać korek - tłumaczył dyżurny.

Z nieoficjalnych informacji wynikało, że nie przeprogramowano sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach znajdujących się w okolicy Teatralki, a tym samym nie dostosowano jej do przywróconego tu ruchu tramwajowego.

Zarząd Dróg Miejskich podkreśla, że trwa sprawdzanie przyczyn porannych kłopotów. - To pierwszy dzień po remoncie, a z doświadczenia wiemy, że pierwszego dnia po wprowadzeniu zmian zdarza się, że nie wszystko działa tak jak powinno - mówi Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich. - Sprawdzamy co się stało - dodaje. MPK zapewnia, że sytuacja już się tu unormowała. - Cały czas monitorujemy Teatralkę oraz skrzyżowania znajdujące się w okolicy. Na miejscu są też nasze radiowozy. Teatralka jest pod szczególnym nadzorem - wyjaśnia dyżurny Nadzoru Ruchu MPK.

Jak oceniasz pierwszy dzień po wznowieniu ruchu na Teatralce?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro