Reklama
Reklama

Roosevelta: można już jeździć samochodem między Poznańską i Dąbrowskiego

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Wraz z zakończeniem prac remontowych na węźle komunikacyjnym Teatralka w centrum Poznania na ulicę Roosevelta, pomiędzy Poznańską i Dąbrowskiego, wróciły samochody.

O powrocie tramwajów na most Teatralny piszemy TUTAJ. Ale nie tylko tramwaje mogą już korzystać z wyremontowanego węzła komunikacyjnego. - Kierowcy, tak jak przed remontem, mogą korzystać z ulicy Roosevelta na odcinku od ulicy Poznańskiej do Dąbrowskiego - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich. - Ulica Mickiewicza jest ulicą jednokierunkową z możliwością parkowania - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Choć remont obejmował przede wszystkim wymianę torowiska tramwajowego, które ze względu na remont Kaponiery było maksymalnie eksploatowane, zmiany odczują także kierowcy, rowerzyści i piesi. - Wyremontowano nawierzchnie jezdni w pasie torowiska oraz rejonie węzła rozjazdowego. Przebudowano sygnalizacje świetlną. W ramach remontu dokonano korekty lokalizacji przejść dla pieszych przez jezdnię i torowisko - tłumaczy ZDM.

- Przejazdy rowerowe przez jezdnie oprócz oznakowania pionowego i poziomego zasygnalizowane zostaną poprzez wykonanie na przejeździe oznaczenia z masy chemoutwardzalnej w kolorze czerwonym. Przejazdy rowerowe na skrzyżowaniu powiązane zostaną z ulicami Dąbrowskiego, Roosevelta, Fredry - deklarował Zarząd Dróg Miejskich jeszcze przed ukończeniem remontu. Pomyślano również o ułatwieniu dla rowerzystów kierujących się z ulicy Fredry w kierunku Dąbrowskiego. - Będą mogli przejechać bezkolizyjnie skrzyżowanie na wydzielonej fazie sygnału "zielonego" wraz z tramwajami w relacji Fredry/ Dąbrowskiego - dodaje. Dotąd było to bardziej skomplikowane.

Zmiany ułatwią też poruszanie się osobom niepełnosprawnym po Teatralce. Na przejściach dla pieszych pojawiły się krawężniki obniżone do 1 centymetra i wyróżnione żółtym kolorem. - Z myślą o osobach z dysfunkcją narządów wzroku przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w białe, ostrzegawcze taśmy nawierzchniowe z wypukłymi elementami. Dodatkowo przebudowane sygnalizacje świetlne wyposażone zostaną w sygnalizatory dźwiękowe oraz przyciski uruchamiające sygnalizację na wysokości dogodnej dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich - kończy ZDM.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro