Reklama
Reklama

Roosevelta: można już jeździć samochodem między Poznańską i Dąbrowskiego

fot. Włodzimierz Hoppel

Wraz z zakończeniem prac remontowych na węźle komunikacyjnym Teatralka w centrum Poznania na ulicę Roosevelta, pomiędzy Poznańską i Dąbrowskiego, wróciły samochody.

O powrocie tramwajów na most Teatralny piszemy TUTAJ. Ale nie tylko tramwaje mogą już korzystać z wyremontowanego węzła komunikacyjnego. - Kierowcy, tak jak przed remontem, mogą korzystać z ulicy Roosevelta na odcinku od ulicy Poznańskiej do Dąbrowskiego - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich. - Ulica Mickiewicza jest ulicą jednokierunkową z możliwością parkowania - dodaje.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Choć remont obejmował przede wszystkim wymianę torowiska tramwajowego, które ze względu na remont Kaponiery było maksymalnie eksploatowane, zmiany odczują także kierowcy, rowerzyści i piesi. - Wyremontowano nawierzchnie jezdni w pasie torowiska oraz rejonie węzła rozjazdowego. Przebudowano sygnalizacje świetlną. W ramach remontu dokonano korekty lokalizacji przejść dla pieszych przez jezdnię i torowisko - tłumaczy ZDM.

- Przejazdy rowerowe przez jezdnie oprócz oznakowania pionowego i poziomego zasygnalizowane zostaną poprzez wykonanie na przejeździe oznaczenia z masy chemoutwardzalnej w kolorze czerwonym. Przejazdy rowerowe na skrzyżowaniu powiązane zostaną z ulicami Dąbrowskiego, Roosevelta, Fredry - deklarował Zarząd Dróg Miejskich jeszcze przed ukończeniem remontu. Pomyślano również o ułatwieniu dla rowerzystów kierujących się z ulicy Fredry w kierunku Dąbrowskiego. - Będą mogli przejechać bezkolizyjnie skrzyżowanie na wydzielonej fazie sygnału "zielonego" wraz z tramwajami w relacji Fredry/ Dąbrowskiego - dodaje. Dotąd było to bardziej skomplikowane.

Zmiany ułatwią też poruszanie się osobom niepełnosprawnym po Teatralce. Na przejściach dla pieszych pojawiły się krawężniki obniżone do 1 centymetra i wyróżnione żółtym kolorem. - Z myślą o osobach z dysfunkcją narządów wzroku przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w białe, ostrzegawcze taśmy nawierzchniowe z wypukłymi elementami. Dodatkowo przebudowane sygnalizacje świetlne wyposażone zostaną w sygnalizatory dźwiękowe oraz przyciski uruchamiające sygnalizację na wysokości dogodnej dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich - kończy ZDM.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
19.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro