Reklama
Reklama

Teatralka: wróciły tramwaje

fot. Tomasz Szwajkowski

Od wczesnych godzin porannych na Teatralce można zobaczyć tramwaje. Bimby wróciły to po ponad 2-miesięcznej przerwie. W tym czasie wyremontowano tu torowisko. Prace remontowane przeprowadzono także na torowisku w ciągu ulicy Fredry.

Choć remont torowiska tramwajowego w rejonie poznańskiej Teatralki miał się zakończyć już ponad tydzień temu, dopiero w poniedziałek pojawiły się tutaj tramwaje. - Od rana ruch tramwajowy i kołowy w rejonie Teatralki odbywa się zgodnie z zapowiedziami - informuje dyżurny Nadzoru Ruchu MPK. - Warto więc zapoznać się ze zmianami jakie zaszły w rozkładach jazdy - dodaje.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Przywrócenie ruchu tramwajowego na moście Teatralnym to ogromne ułatwienie dla mieszkańców m.in. Winiar, Bonina czy Sołacza. To właśnie poznaniacy mieszkający w tych rejonach Poznania najbardziej skarżyli się na tymczasowe rozwiązania komunikacyjne związane z remontem torowiska na Teatralce. - Nareszcie będzie można szybciej dostać się do centrum. To co się działo przez ten remont wołało o pomstę do nieba - mówi mieszkanka Bonina.

Od rana przez węzeł most Teatralny kursują tramwaje aż dziewięciu linii: 2, 3, 4, 5, 8, 9, 13, 16 i 17. - Ponownie uruchomione zostały trzy pętle tramwajowe: "Wilczak", "Połabska" i "Piątkowska", z których do śródmieścia można dojechać liniami numer: 3 (z "Wilczaka"), 4 i 8 (z "Połabskiej") oraz 5 i 9 (z "Piątkowskiej"). Zlikwidowane zostały zastępcze linie tramwajowe numer: 20, 23 i 28 - wyjaśnia Zarząd Transportu Miejskiego.

- Na swoje stałe trasy wróciły tramwaje linii numer: 16 (z os. Sobieskiego przez PST i most Św. Rocha na Franowo), 17 (ze Starołęki przez Górny Taras Rataj, Śródkę i pl. Wielkopolski na Ogrody) oraz N21 (os. Sobieskiego - PST - Gwarna - most św. Rocha - os. Lecha) - dodaje ZTM.

Szczegółowe zmiany w rozkładzie jazdy obowiązujące od poniedziałku w związku z otwarciem Teatralki znajdziesz TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
22.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro