Reklama
Reklama

Teatralka: wróciły tramwaje

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Od wczesnych godzin porannych na Teatralce można zobaczyć tramwaje. Bimby wróciły to po ponad 2-miesięcznej przerwie. W tym czasie wyremontowano tu torowisko. Prace remontowane przeprowadzono także na torowisku w ciągu ulicy Fredry.

Choć remont torowiska tramwajowego w rejonie poznańskiej Teatralki miał się zakończyć już ponad tydzień temu, dopiero w poniedziałek pojawiły się tutaj tramwaje. - Od rana ruch tramwajowy i kołowy w rejonie Teatralki odbywa się zgodnie z zapowiedziami - informuje dyżurny Nadzoru Ruchu MPK. - Warto więc zapoznać się ze zmianami jakie zaszły w rozkładach jazdy - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Przywrócenie ruchu tramwajowego na moście Teatralnym to ogromne ułatwienie dla mieszkańców m.in. Winiar, Bonina czy Sołacza. To właśnie poznaniacy mieszkający w tych rejonach Poznania najbardziej skarżyli się na tymczasowe rozwiązania komunikacyjne związane z remontem torowiska na Teatralce. - Nareszcie będzie można szybciej dostać się do centrum. To co się działo przez ten remont wołało o pomstę do nieba - mówi mieszkanka Bonina.

Od rana przez węzeł most Teatralny kursują tramwaje aż dziewięciu linii: 2, 3, 4, 5, 8, 9, 13, 16 i 17. - Ponownie uruchomione zostały trzy pętle tramwajowe: "Wilczak", "Połabska" i "Piątkowska", z których do śródmieścia można dojechać liniami numer: 3 (z "Wilczaka"), 4 i 8 (z "Połabskiej") oraz 5 i 9 (z "Piątkowskiej"). Zlikwidowane zostały zastępcze linie tramwajowe numer: 20, 23 i 28 - wyjaśnia Zarząd Transportu Miejskiego.

- Na swoje stałe trasy wróciły tramwaje linii numer: 16 (z os. Sobieskiego przez PST i most Św. Rocha na Franowo), 17 (ze Starołęki przez Górny Taras Rataj, Śródkę i pl. Wielkopolski na Ogrody) oraz N21 (os. Sobieskiego - PST - Gwarna - most św. Rocha - os. Lecha) - dodaje ZTM.

Szczegółowe zmiany w rozkładzie jazdy obowiązujące od poniedziałku w związku z otwarciem Teatralki znajdziesz TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro