Reklama

Most Teatralny - koniec remontu!

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Zakończył się trwający od września remont na Moście Teatralnym. Przypominamy od poniedziałku wraca ruch tramwajowy i kołowy.

Pierwotnie remont miał zakończyć się pod koniec listopada. Termin uległ jednak zmianie ze względu na fakt, że podczas prowadzonych robót zostały odkopane trzy nitki gazociągu. Jedna z rur była nieszczelna. Interweniowały służby poznańskiego oddziału Polskiej Spółki Gazowej gazociąg został zabezpieczony. Jednak ze względu na bezpieczeństwo pracowników i przechodniów prace na Moście zostały wstrzymane do 23 listopada.

Podczas prac wymieniono wszystkie elementy torowiska, nowe ułożono na płycie zbrojonej w otulinie z gumy i żywic. Wyremontowana została również nawierzchnia jezdni w pasie torowiska i w rejonie węzła rozjazdowego, skorygowano lokalizację sygnalizacji świetlnych oraz przejść dla pieszych przez jezdnię i torowisko (ze względu na konieczność umiejscowienia ich poza strefą iglic rozjazdów torów). Zbudowano nowe przystanki tramwajowe, wyposażone w barierki, tzw. błotochrony stanowiące wygrodzenie strefy peronu od ruchu samochodowego. Wprowadzono także zmiany mające ułatwić przejazd przez ten węzeł rowerzystom i osobom niepełnosprawnym - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Od poniedziałku na Most Teatralny wracają tramwaje. Przez węzeł "Most Teatralny" kursować będą tramwaje dziewięciu linii: 2, 3, 4, 5, 8, 9, 13, 16 i 17. Z trasy PST na "górny" przystanek zlokalizowany na moście Teatralnym będą wjeżdżać tramwaje linii nr 16, natomiast "10", "12", "14", "15" będą kursować bez zmian (w kierunku przystanku "Dworzec Zachodni"). Ponownie uruchomione zostaną trzy pętle tramwajowe: "Wilczak", "Połabska" i "Piątkowska", z których do śródmieścia będzie można dojechać liniami numer: 3 (z "Wilczaka"), 4 i 8 (z "Połabskiej") oraz 5 i 9 (z "Piątkowskiej").

Na stałe trasy wrócą linie 16, 17 oraz N21. Z kolei zlikwidowane zostaną zastępcze linie tramwajowe numer: 20, 23 i 28. Jednak z uwagi na nadal trwający remont Ronda Kaponiera część tramwajów nadal kursować będzie trasami objazdowymi: 2, 4, 5, 8, 11, 13 i 18. Szczegóły tutaj.

9 grudnia przywrócony zostanie dotychczasowy ruch kołowy. Kierowcy będą mogli korzystać z ulicy Roosevelta na odcinku od ulicy Poznańskiej do Dąbrowskiego. Funkcjonować będzie prawoskręt z jednego pasa ruchu w ulicę Dąbrowskiego. Obowiązywać będzie objazd zamkniętego odcinka ulicy Roosevelta (odcinek od Dąbrowskiego do Zwierzynieckiej) przez ulice Dąbrowskiego i Mickiewicza. Na ulicy Mickiewicza przywrócony zostanie ruch jednokierunkowy i zostaje przywrócona możliwość korzystania z miejsc postojowych - informuje ZDM. Na pasie ruchu przyległym do torowiska w ciągu ul. Pułaskiego i Roosevelta (odc. od ul. Niskiej do ul. Dąbrowskiego) przywrócony zostanie bus - pas - dodaje. Szczegóły tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
16℃
Poziom opadów:
11.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro