Reklama

"Szlachetna Paczka" trafi do ponad tysiąca rodzin w Wielkopolsce

Dzięki corocznej akcji "Szlachetna Paczka" najbardziej potrzebujący nie zostaną w święta bez pomocy.

"Szlachetna Paczka" to akcja, która od trzynastu lat łączy potrzebujące rodziny, wolontariuszy oraz darczyńców. Wolontariusze prowadzą w swoich środowiskach poszukiwanie rodzin, które potrzebują materialnego wsparcia, a darczyńcy przygotowują paczki z konkretną pomocą dla wybranej rodziny. W tym roku jest ponad 200 rodzin więcej włączonych do projektu. Warto zaznaczyć, ze tych rodzin w całej Polsce jest mnóstwo. Jest bardzo dużo osób, które żyją w biedzie i do nich szlachetna paczka dociera - mówi Łukasz Czapliński, Szlachetna Paczka.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Akcji nie byłoby gdyby nie wolontariusze i darczyńcy. Tylko w naszym regionie w akcję zaangażowanych jest ponad siedmiuset wolontariuszy. Weekend to zwieńczenie kilku miesięcy ich pracy. Wolontariusze najpierw szukają rodzin potrzebujących pomocy, później darczyńców. A przypomnijmy, że darczyńcą może zostać każdy a nas. Jeśli ktoś nie zdążył zapakować paczki, a chce pomóc może odliczyć 1% podatku na Stowarzyszenie Wiosna, odpowiedzialne za akcję Szlachetna Paczka. Można również wpłacić darowiznę dla Stowarzyszenia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro