Reklama
Reklama

Forteczny Rajd Rowerowy za nami

fot. Piotr Jędroszkowiak - archiwum Porozumienia dla Twierdzy Poznań
fot. Piotr Jędroszkowiak - archiwum Porozumienia dla Twierdzy Poznań

Blisko 40 osób wzięło udział w Zimowym Fortecznym Rajdzie Rowerowym, którego trasa wiodła z Parku Sołackiego przez Fort Winiary i fortyfikacje Cytadeli Tumskiej do Fortu 4a na Wilczym Młynie.

Zimowy Forteczny Rajd Rowerowy został zorganizowany przez Sekcję Rowerzystów Miejskich oraz Sekcję Eksploracyjną - Fort 4 i tradycyjnie rozpoczął się od zbiórki w Parku Sołackim. - Mimo pory roku i zasypanego śniegiem miasta oraz wiejącego w nocy orkanu frekwencja dopisała. W rajdzie wzięło udział blisko 40 rowerzystów - mówi Przewodniczący Porozumienia dla Twierdzy Poznań, Konrad Dąbrowski.

Na trasie rajdu znalazły się dolina rzeki Wierzbak, Fort Winiary, Wielka Śluza i Fort Roon, bulwary nadwarciańskie oraz Fort 4a na Wilczym Młynie. Jedną z atrakcji wyprawy była możliwość zwiedzenia wystawy fotografii Twierdzy Poznań na terenie "Skansenu Fortecznego - Fort 4a". Organizatorzy na mecie rajdu przygotowali dla rowerzystów poczęstunek regeneracyjny z gorącą herbatą i możliwość odpoczynku w ciepłych kazamatach warowni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
22.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro