Faworyci LAK nie zawodzą

Bez niespodzianek zakończyła się 4. kolejka spotkań Ligi Amatorskiej Koszykówki o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej, a nowym liderem zostali koszykarze Dolewki.

W pierwszym pojedynku 4. Kolejki rywalizowały zespoły Big Plusa Poznań i Goggle. Obrońcy mistrzowskiego tytułu od pierwszych minut narzucili swój styl gry i przez cały mecz spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Ostatecznie wygrali 81:62, a bardzo dobre zawody rozegrał Piotr Janowicz - 19 punktów, 14 asyst, po 5 zbiórek i przechwytów.

Dziwny przebieg miało spotkanie zespołu Dolewka.pl z drużyną Lobos Locos. W pierwszej kwarcie meczu koszykarze Dolewki prowadzili już 13:2, aby za chwilę za sprawą skutecznie grających Pawła Waliszewskiego oraz Iliyi Bimsa Zakariego przegrywać z ekipą Lobos Locos 15:17. Koszykarze Dolewki wyszli na zdecydowane prowadzenie w trzeciej kwarcie, która wygrali 20:6. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Dolewki 62:50.

Pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach zanotowali zawodnicy Chyżych Dziadków. Po dwóch dobrych spotkaniach, w których to praktycznie "na własne życzenie" Dziadki przegrały pojedynki z Big Plusem i FOUR creative, wreszcie odnotowali na swym koncie cenne zwycięstwo. Tym razem pokonali młodzież z Politechniki Poznańskiej 72:54. Końcowy wynik nie oddaje jednak w pełni przebiegu sportowej rywalizacji, albowiem po trzech kwartach meczu to Politechnika prowadziła 43:42.

Ostatnia część spotkania rozegrana wręcz katastrofalnie przez studentów z Politechniki i przegrana w stosunku 11:30 sprawiła, że koszykarze Chyżych Dziadków odnieśli ostatecznie aż tak wysokie zwycięstwo. W zwycięskim zespole bardzo dobre spotkanie rozegrali Jarosław Domański i Krzysztof Paupa, którzy w sumie zdobyli 45 punktów i zebrali aż 26 piłek.