Reklama
Reklama

Tramwaj 105Na w poznańskim malowaniu z klocków LEGO

fot. Mateusz Wawrowski

Kolejny pojazd poznańskiego MPK w wersji LEGO. Poznaniak Mateusz Wawrowski tym razem zbudował z klocków tramwaj 105Na, oczywiście w zielono-żółtych barwach. Bimba może trafić do seryjnej produkcji. Wcześniej prezentowaliśmy autobus Solaris Urbino 12 wykonany z klocków.

Mateusz Wawrowski, miłośnik klocków LEGO z Poznania co jakiś czas prezentuje kolejne swoje projekty związane z naszym miastem. W kwietniu pokazywaliśmy zbudowany przez niego z klocków LEGO autobus Solaris Urbino 12.

Tym razem wziął się za tramwaje. - To polski tramwaj Konstal 105Na w malowaniu poznańskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Zbudowany został z klocków Lego, ma niecałe 35 centymetrów długości i 10 centymetrów wysokości licząc od główki szyny. Po rozłożeniu pantografu tramwaj jest wysoki na około 18 centymetrów - tłumaczy Wawrowski.

Wawrowski nie tylko zadbał o to, by tramwaj wyglądał dobrze z zewnątrz (ma m.in. ruchome wózki szynowe i ruchomy odbierak prądu), ale też, by dobrze prezentował się w środku. - Są tu czerwone siedzenia i kasowniki. Nie mogło oczywiście zabraknąć motorniczego i pasażerów. Kierujący tramwajem ma do swojej dyspozycji oddzieloną od części pasażerskiej kabinę, w której znajdziemy najważniejsze elementy takie jak pulpit sterowniczy oraz nastawnik jazdy, pedał hamulca i czuwak - dodaje.

- To mój najbardziej udany model z klocków LEGO i jestem z niego bardzo zadowolony. To dopiero początek tramwajowej kolekcji, a nie znaczy to, że przerwałem projektować i budować autobusy - kończy.

Podobnie jak w przypadku autobusu Solaris Urbino 12 i nowy pojazd stworzony z klocków może trafić do seryjnej produkcji. Projekt na specjalnej stronie internetowej musi poprzeć 10 tysięcy osób (swój głos poparcia możesz zostawić TUTAJ).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
8.8 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
12.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro