Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 -1
Reklama

Tramwaj 105Na w poznańskim malowaniu z klocków LEGO

KaT
sobota, 7.12.2013 r.
godz. 19.21
KaT | sobota, 7.12.2013 r., godz. 19.21
Tramwaj 105Na w poznańskim malowaniu z klocków LEGO
fot. Mateusz Wawrowski

Kolejny pojazd poznańskiego MPK w wersji LEGO. Poznaniak Mateusz Wawrowski tym razem zbudował z klocków tramwaj 105Na, oczywiście w zielono-żółtych barwach. Bimba może trafić do seryjnej produkcji. Wcześniej prezentowaliśmy autobus Solaris Urbino 12 wykonany z klocków.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1017 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Mateusz Wawrowski, miłośnik klocków LEGO z Poznania co jakiś czas prezentuje kolejne swoje projekty związane z naszym miastem. W kwietniu pokazywaliśmy zbudowany przez niego z klocków LEGO autobus Solaris Urbino 12.

Tym razem wziął się za tramwaje. - To polski tramwaj Konstal 105Na w malowaniu poznańskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Zbudowany został z klocków Lego, ma niecałe 35 centymetrów długości i 10 centymetrów wysokości licząc od główki szyny. Po rozłożeniu pantografu tramwaj jest wysoki na około 18 centymetrów - tłumaczy Wawrowski.

Wawrowski nie tylko zadbał o to, by tramwaj wyglądał dobrze z zewnątrz (ma m.in. ruchome wózki szynowe i ruchomy odbierak prądu), ale też, by dobrze prezentował się w środku. - Są tu czerwone siedzenia i kasowniki. Nie mogło oczywiście zabraknąć motorniczego i pasażerów. Kierujący tramwajem ma do swojej dyspozycji oddzieloną od części pasażerskiej kabinę, w której znajdziemy najważniejsze elementy takie jak pulpit sterowniczy oraz nastawnik jazdy, pedał hamulca i czuwak - dodaje.

- To mój najbardziej udany model z klocków LEGO i jestem z niego bardzo zadowolony. To dopiero początek tramwajowej kolekcji, a nie znaczy to, że przerwałem projektować i budować autobusy - kończy.

Podobnie jak w przypadku autobusu Solaris Urbino 12 i nowy pojazd stworzony z klocków może trafić do seryjnej produkcji. Projekt na specjalnej stronie internetowej musi poprzeć 10 tysięcy osób (swój głos poparcia możesz zostawić TUTAJ).

Reklama