Reklama

Wielkopolska: prawie tysiąc miejscowości bez prądu

Powodem awarii elektrycznych jest silny wiatr a także intensywne połączony z opadami deszczu, śniegu i lokalnymi burzami. Służby techniczne ENEA będą pracować do późnych godzin nocnych.

W Wielkopolsce bez napięcia jest obecnie 3 tysiące stacji transformatorowych. W wyniku wiatru doszło również do uszkodzenia 5 linii wysokiego napięcia oraz 178 linii średniego napięcia - informuje mówi Ewa Katulska, rzecznik ENEA.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Awarie elektryczne zanotowano już w blisko tysiącu wielkopolskich miejscowości. Jak zapewnia Katulska ekipy techniczne od przez cały czas pracują i zapowiadają, że będą usuwać awarie tak długo jak będzie to możliwe. Jednak jak zaznacza w tych warunkach pogodowych nie jest to łatwe. Silny wiatr nie ustaje i po usunięciu jednej awarii pojawia się kolejna.

Z uwagi na skalę zjawiska znacznie zwiększyliśmy liczbę konsultantów, obsługujących numer pogotowia energetycznego 991. Obsługiwanych jest 60 linii w każdym oddziale. Potroiliśmy zespół. Ze względu na ogromną liczbę zgłoszeń, czas oczekiwania na połączenie z konsultantem może być znacznie wydłużony. Momentami liczba oczekujących sięga nawet kilku tysięcy - dodaje Katulska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro