Reklama
Reklama

Teatralka: tramwaje testowały nowe torowisko

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

W poniedziałek, 9 grudnia, na Teatralkę mają wrócić tramwaje. W piątek odbywają się próbne przejazdy tramwajów po nowych torach. Nie udało się uniknąć komplikacji - bimby zmierzające w kierunku Teatralki od strony Dąbrowskiego zablokowały auta zaparkowane na torowisku.

O godzinie 11.00 rozpoczęły się testy torowiska tramwajowego na Teatralce. Po wymienionych torach muszą przejechać wszystkie typy tramwajów. Inwestycja już częściowo przeszła przez odbiory, ale to przejazd tramwajów po torowisku jest kluczowy. Jeśli w piątek wszystko przebiegnie zgodnie z planem - w poniedziałek na Teatralkę będą mogły wrócić bimby.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Testy odbywają się z problemami. Okazało się, że przejazd przez Teatralkę od strony ulicy Dąbrowskiego wymaga... cierpliwości. Na torowisku zaparkowane bowiem zostały samochody. Na miejsce wezwano straż miejską.

Przypomnijmy, że remont torowiska na moście Teatralnym rozpoczął się pod koniec września. Co 30 sekund - z taką częstotliwością po moście poruszały się tramwaje przed rozpoczęciem prac. Przebudowa ronda Kaponiera sprawiła, że ruch bimb w tym newralgicznym punkcie był zdecydowanie większy niż zwykle. Nie wytrzymywało tego torowisko. Początkowo planowano, że remont potrwa do końca listopada, ale ostatecznie termin zmieniono - na 9 grudnia. Wszystko wskazuje na to, że w poniedziałek tramwaje wrócą na jeden z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w mieście. TUTAJ znajdziesz szczegółowe informacje na temat zmian w organizacji ruchu na Teatralce od 9 grudnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro