Reklama
Reklama

Świąteczna bimba ruszy w miasto: nie wiadomo jak będzie wyglądać

Jedna z poprzednich wersji świątecznej bimby | fot. Elżbieta Skowron - archiwum
Jedna z poprzednich wersji świątecznej bimby | fot. Elżbieta Skowron - archiwum

Świąteczna bimba, a więc specjalnie udekorowany tramwaj kursujący po mieście w wybrane grudniowe dni, to poznańska tradycja. Pierwszy raz w tym roku wyjedzie na trasę w najbliższą niedzielę. Nie wiadomo jak będzie wyglądać. - To nasza niespodzianka - wyjaśnia MPK.

Już od 12 lat w grudniu świąteczna bimba z Gwiazdorem pojawia się na poznańskich torach. - W tym roku przejażdżka takim tramwajem będzie możliwa w trzy grudniowe niedziele poprzedzające święta Bożego Narodzenia: 8, 15 i 22 grudnia - wyjaśnia Iwona Gajdzińska.

Wiadomo, że tramwaj będzie kursować w godzinach 12.00 - 18.00 z os. Sobieskiego, przez przedłużenie PST, Królowej Jadwigi na pl. Wiosny Ludów, a następnie na ulicę Gwarną. Stąd uda się w drogę powrotną na Piątkowo. W ubiegłych latach tramwaj był roziskrzony światełkami i ustrojony w bombki oraz girlandy. Nie wiadomo jak będzie w tym roku. - W tym roku tak wystroimy tramwaj, żeby wszystkich mile zaskoczyć. Na niespodziankę poczekajmy jednak do niedzieli - mówi Gajdzińska.

Tramwaj będą prowadzić członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych w strojach Gwiazdora. W środku będzie można spotkać Mikołajów i Śnieżynki z CH Pestka. - W planach są liczne gry i konkursy z nagrodami - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
32.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro