Reklama

Al. Marcinkowskiego: na nowym skwerze posadzili... kapustę

fot. Elżbieta Skowron

W październiku na wybrukowanym placu u zbiegu al. Marcinkowskiego i ulicy Paderewskiego w centrum Poznania rozpoczęły się prace. Pusta przestrzeń zamieniła się w skwer. Posadzono na nim kapustę ozdobną.

W październiku zaczęły się roboty związane z przeobrażeniem pustego placyku u zbiegu al. Marcinkowskiego i ulicy Paderewskiego. Wcześniej znajdowały się tutaj stojaki rowerowe, kosz na śmieci i... samotna latarnia uliczna. Ten widok przeszedł jednak do przeszłości.

- Będzie to estetyczny kwietnik wraz z ławkami i stojakami rowerowymi - wyjaśniał kilka miesięcy temu Mariusz Wiśniewski, radny PO, szef komisji rewitalizacji RM. - Tym samym stanie się to przyjaźniejsze miejsce, gdzie będzie można przystanąć i odpocząć spacerując od Pl. Wolności w kierunku ul. Paderewskiego i Starego Rynku - dodał.

Prace na skwerze już się zakończyły. - Zamontowano tu nowe stojaki rowerowe, są tu również ławki - wyjaśnia Małgorzata Sobieszczyk z Zarządu Zieleni Miejskiej. - Ponieważ na terenie przygotowanym pod kwietnik nie można obecnie sadzić kwiatów, bo jest za zimno, posadziliśmy tu ozdobną kapustę. Będziemy obserwować jak się przyjmie i czy spodoba się poznaniakom. To pewna próba - dodaje. Wiosną pojawią się tutaj natomiast kwiaty.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro