Reklama

Most Teatralny: wraca ruch kołowy

fot. Mikołaj Jankowski
fot. Mikołaj Jankowski

W związku z tym, że kończy się remont na węźle most Teatralny 9 grudnia przywrócony zostanie dotychczasowy ruch kołowy. Kierowcy będą mogli korzystać z ulicy Roosevelta na odcinku od ulicy Poznańskiej do Dąbrowskiego. Natomiast ulica Mickiewicza będzie ulicą jednokierunkową z możliwością parkowania.

O tym, że remont zakończy się w terminie, oraz o tym, że od 9 grudnia tramwaje wracają na Most Teatralny informowaliśmy tutaj. Zakończenie remontu to również zmiany dla kierowców. Od poniedziałku będą mogli korzystać z ulicy Roosevelta na odcinku od ulicy Poznańskiej do Dąbrowskiego. Ulica Mickiewicza będzie ulicą jednokierunkową z możliwością parkowania.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Zarząd Dróg Miejskich zakres trwających prac remontowych znacznie rozszerzył. Między innymi o przebudowę torowiska w ciągu ulicy Roosevelta aż do ulicy Poznańskiej. Ponadto zdecydowano również o powiększeniu powierzchni przystanku tramwajowego na ulicy Roosevelta.

Wygodniej ma być również rowerzystom. Przejazdy rowerowe na skrzyżowaniu powiązane zostaną z ulicami: Dąbrowskiego, Roosevelta, Fredry - informuje ZDM. Dużą zmianę odczują rowerzyści jadący ulicą Fredry w kierunku ulicy Dąbrowskiego, którzy będą mogli przejechać bezkolizyjnie skrzyżowanie na wydzielonej fazie sygnału "zielonego" wraz z tramwajami w relacji Fredry/ Dąbrowskiego - dodaje.

Po przebudowie Mostu Teatralnego łatwiej i bezpieczniej w tym miejscu będzie poruszać się osobom niepełnosprawnym. Na przejściach dla pieszych zastosowane zostaną krawężniki typu "najazdowego" obniżone do 1 centymetra. Ponadto dla osób niewidomych lub niedowidzących przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w płytki z wypukłymi elementami. Dodatkowo przebudowane sygnalizacje świetlne wyposażone zostaną w sygnalizatory dźwiękowe oraz przyciski uruchamiające sygnalizację na wysokości dogodnej dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich - dodaje ZDM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro