Reklama
Reklama

Sylwester po poznańsku. Coraz bliżej...

fot. Piotr \"Tiggy\" Pasała

Najwięcej poznaniaków będzie na imprezie miejskiej, to pewne. Ale propozycji na niezapomnianego Sylwestra jest więcej.

Oby sylwester nie zaskoczył nas wszystkich, jak w złośliwych żartach zima... drogowców. Warto rozejrzeć się już teraz, jakie czekają na nas możliwości. Tradycyjnie na Placu Wolności spotkają się ci wszyscy poznaniacy, którzy lubią świętować i bawić się w większym gronie. Świętowanie ostatniego dnia roku można rozpocząć jednak na poważnie. We wtorek 31 grudnia 2013 Teatr Wielki zaprasza na godzinę 19.00 na koncert sylwestrowy. Habanera, bolero, seguidilla, romanza - powitanie Nowego Roku odbędzie się przy akompaniamencie najpiękniejszych melodii rodem z Hiszpanii. W programie między innymi uwertury i arie z oper: Carmen Georgesa Bizeta, Don Carlos Giuseppe Verdiego i Cyrulik sewilski Gioachino Rossiniego. Po koncercie przewidziano sylwestrowy bal, podczas którego można zatańczyć neoklasycznych wnętrzach gmachu Teatru Wielkiego w rytmie hiszpańskich i latynoamerykańskich przebojów. Motywem przewodnim sylwestrowej zabawy będzie opera Carmen Georgesa Bizeta. Bal odbędzie się pod Honorowym Patronatem Korpusu Konsularnego miasta Poznania. To jednak spory wydatek - 750 zł od osoby, cena obejmuje zarówno koncert, jak i bal. Bilety na sam koncert w zależności od miejsca kształtują się od 150 do 250 zł.

Konkurencyjny koncert sylwestrowy Johanna Straussa odbędzie się w Teatrze Muzycznym już w poniedziałek 30 grudnia 2013 o godzinie 17.00 i 20.00 oraz w Sylwestra we wtorek 31 grudnia 2013 o godzinie. 17.00 i 20.00. Bilety kosztują od 130 zł.

Propozycji imprez sylwestrowych nie brakuje. Sylwestrowo zaszaleć można w Hotelu Andersia, na INEA Stadionie, nad Jeziorem Maltańskim, w City Park, jazzowo w Blue Note, w Moim Teatrze, na Politechnice Poznańskiej, U przyjaciół, w Blow Up Hall 5050, w Słodowni, nie tylko sportowo w Niku Bowling, w Klubie Sami Swoi czy klubie Van Diesel.

Tego dnia można też obejrzeć spektakle: Piszczyk, Portret z magnolią, Testament psa, Mister Barańczak. Teatr U przyjaciół zaprasza na wieczór sylwestrowy pod hasłem "Bywalcy Absurdutu" we wtorek 31 grudnia 2013 na godzinę 19:00, wstęp 40 zł.

Pasjonująco zapowiada się Sylwester Miejski o godzinie 20.00 na Placu Wolności. Rozpocznie go DJ ROBERT BUSHA, dj, producent, rezydujący w Poznaniu, gdzie działa, tworzy i organizuje wydarzenia muzyczne. DJ nie zamyka się w określonym gatunku muzycznym i stara się czerpać z wielu dobrodziejstw muzyki współczesnej, korzystając ze źródeł klasycznego funku, jazzu, soulu, czy disco i house, a taneczna, jazzująca mieszanka stylów pozwala na taneczną zabawę w każdym wieku.

W godzinach około 21:00 -22:10 przewidziany jest koncert Kasi Wilk (w tym wspólne wykonanie Meza i Kasi największych hitów: Sacrum, Ważne), a następnie ok. 22:30 - 23:40 odbędzie się koncert Mezo Band. Tuż przed północą ok. 23:50 - 00:15 sylwestrowicze wysłuchają przemowy Prezydenta, a po noworocznym odliczaniu, będą mogli sobie wzajemnie złożyć życzenia. Towarzyszył im będzie pokaz fajerwerków. Już w nowym 2014 roku ok. 00:15 - 01:00 odbędzie się koncert Sick Live, zapowiadany jako potężna dawka soulu, funku, jazzu, house"u w jednym muzycznym przedsięwzięciu instrumentalno-wokalnym.

Więcej sylwestrowych opcji w naszym kalendarium TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
31℃
19℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro