Reklama
Reklama

Głogowska: sygnalizacja świetlna bezsensownie spowalnia ruch?

fot. Elżbieta Skowron

Wraz z wybudowaniem przedłużonej trasy PST na ulicy Głogowskiej, w pobliżu miejsca łączenia starego torowiska z nowym, pojawiła się sygnalizacja świetlna. - Sygnalizacja jadąc od strony mostu Dworcowego niczemu nie służy - alarmuje nasz czytelnik.

Na sygnalizację świetlną zlokalizowaną przy wyjeździe z nowej trasy PST na ulicę Głogowską uwagę zwrócił nasz czytelnik. - Sygnalizacja jadąc od strony mostu Dworcowego niczemu nie służy, robi się czerwone światło, jak wyjeżdża tramwaj PST od strony zachodniej, samochody zatrzymują się, mimo, że nie występuje żadna kolizja w ruchu - wyjaśnia Paweł. - Jadąc od drugiej strony owszem, tory przecinają jezdnię, ale po co blokować ruch w dwie strony, skoro tylko z jednej występuje problem - dodaje.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Sprawdź.
REKLAMA


Równocześnie Paweł zauważa, że nie ma możliwości skręcenia w lewo z Głogowskiej w ulicę Zachodnią. - Dla jadących z centrum oznacza to przejechanie dodatkowych 1,6 km i 7 minut czasu, aby dojechać do miejsca, gdzie na Głogowskiej można by było zawrócić i dojechać do Dworca Zachodniego - kończy.

O sygnalizację świetlną na Głogowskiej zapytaliśmy Zarząd Dróg Miejskich. ZDM deklaruje, że zgłoszenie sprawdzi. - Sygnalizatory na ulicy Głogowskiej, w rejonie wyjazdu z trasy PST zostały wykonane zgodnie z projektem docelowej organizacji ruchu - wyjaśnia Dorota Wesołowska z Zarządu Dróg Miejskich. - Prace realizowane był na zlecenie inwestora - spółki Infrastruktura Poznań Euro 2012. W kwestii działania sygnalizacji świetlnej w ciągu ulicy Głogowskiej sprawdzimy sygnał od mieszkańca. Jeśli będzie taka potrzeba wprowadzimy korekty - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
2℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro