Reklama

Na Św. Marcinie zginął rowerzysta: policja szuka świadków

fot. Adrian Potrawiak
fot. Adrian Potrawiak

12 listopada na skrzyżowaniu ulicy Święty Marcin i Al. Niepodległości doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego i rowerzysty. W wyniku odniesionych obrażeń rowerzysta zmarł. Policja szuka świadków tego zdarzenia.

O tragicznym wypadku, do którego doszło 12 listopada na skrzyżowaniu ulicy Św. Marcin i Al. Niepodległości pisaliśmy już na naszym portalu. Około 10.30 rowerzysta został tu potrącony przez samochód ciężarowy marki MAN. - Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku - wyjaśnia Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji. - Doszło tu do zderzenia samochodu marki Man z kierującym rowerem. W wyniku doznanych obrażeń rowerzysta zmarł - dodaje.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA


Poszukiwani są świadkowie wypadku. Jeśli widziałeś zdarzenie zgłoś się do policjantów z Komendy Miejskiej przy Szylinga 2 (pokój 34) lub zadzwoń do nich pod numer telefonu (61) 841-36-11 w godzinach 8.00 - 15.00. Informacje na temat zdarzenia można też przekazać pod numerem telefonu 997.

W miejscu tragicznego wypadku stoi obecnie Ghost Bike - rower pomalowany na biało, który w symboliczny sposób przypomina o śmierci rowerzysty. Równocześnie rower ma przypominać wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o konieczności zachowania ostrożności na drogach. Rower ustawili przy skrzyżowaniu członkowie kolektywu Rowerownia Rozbrat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro