Reklama
Reklama

Poznań City Center: toalety płatne, 2 zł odzyskasz w... 8 punktach

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Od wtorku korzystanie z toalet w nowej części Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego - galerii Poznań City Center - wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty w wysokości 2 zł. Od początku zapowiadano, że tę kwotę będzie można odzyskać w wybranych sklepach. Obecnie w akcji uczestniczy tylko... osiem z około 250 punktów na terenie PCC.

Od wtorku klienci galerii Poznań City Center muszą płacić za skorzystanie z toalety w obiekcie. Opłata w wysokości dwóch złotych od października (gdy ogłoszono, że toalety będą płatne) wzbudza skrajne emocje wśród poznaniaków.

Początkowo informowano, że toalety muszą być płatne ze względu na bliskość dworców - autobusowego i kolejowego, na których często pojawiają się bezdomni, którzy mają problem z uszanowaniem porządku panującego w łazienkach. - Decyzja o uruchomieniu odpłatności za WC w Poznań City Center podyktowana jest głównie dbałością o zapewnienie naszym klientom komfortu korzystania z czystej i bezpiecznej toalety. Bliskość dworców PKP i PKS, na których obowiązują opłaty za korzystanie z toalet, rodzi ryzyko zwiększonej eksploatacji znajdujących się w pobliżu nieodpłatnych sanitariatów. Dla klientów oznaczałoby to dłuższe kolejki i obniżony standard higieny. Symboliczna opłata, którą ponadto można niejako "odzyskać" podczas zakupów niweluje te niedogodności - komentował w poniedziałek Andrzej Seliga, dyrektor zarządzający TriGranit Management Polska.

I choć część mieszkańców walczyła o to, by toalety były bezpłatne, opłata wchodzi w życie we wtorek. Informacją mającą złagodzić konieczność uiszczania opłaty były doniesienia o specjalnych bonach, dzięki którym klienci w konkretnych sklepach mogą odzyskać dwa złote wydane na toalety.

W poniedziałek wieczorem na stronie internetowej Poznań City Center umieszczono listę punktów uczestniczącej w akcji. I jak się okazuje jest ich... tylko osiem z około 250 znajdujących się na terenie PCC. 2 złote przeznaczone na toaletę zostaną odliczone od naszego rachunku w: Villeroy & Boch, Mount Blanc, Decoria Cafe, telakces.com, Myjnia Karcher, Fotojoker, Mc Arthur i Organique.

Jak zapewniają pracownicy centrum handlowego - lista będzie sukcesywnie aktualizowana.

Część mieszkańców płacić za toalety nie musi. - Do nieodpłatnego korzystania z toalety uprawnione są dzieci o wzroście do ok. 140 cm, które nie sięgają do otworu na monety oraz osoby niepełnosprawne. Aby skorzystać z toalety przeznaczonej dla osób niepełnosprawnych należy zadzwonić dzwonkiem wzywającym obsługę - tłumaczy Aleksandra Żuraw-Miłkowska z PCC. Nieodpłatne jest również korzystanie z pomieszczeń dla rodziców z dziećmi, w których można przewinąć niemowlę.

Czy toalety w PCC powinny być płatne?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
36.68 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro