Kolejna wygrana SKF KS Poznań

Siatkarki SKF KS Poznań wygrały we własnej hali z MLKS Sparta Złotów 3:1 i zajmują trzecie miejsce w tabeli III ligi.

Poznanianki prowadzone przez Zbigniewa Woźniaka i Damiana Gapika spotkaniem w Hali CS Politechniki Poznańskiej z MLKS Sparta Złotów rozpoczęły rundę rewanżową III ligi. W pierwszym meczu lepsze były siatkarki ze Złotowa. Wygrały wtedy 3:1, ale faworytem rewanżu był już zespół SKF KS Poznań.

W pierwszych dwóch setach w zespole SKF KS Poznań zafunkcjonowała na bardzo wysokim poziomie zagrywka, która uniemożliwiło Sparcie sensowną grę. Dzięki temu poznanianki bardzo szybko wyszły na prowadzenie w setach 2:0, ale następna odsłona zakończył się zwycięstwem Sparty.

Podopieczne Jerzego Piątka jeszcze lepiej zaprezentowały się w następnym secie. Najpierw prowadziły 4:1, ale poznanianki doprowadziły do remisu 6:6 i w kolejnych minutach trwała walka punkt za punkt. Pod koniec seta SKF KS prowadził już 23:18 i nagle zaczął tracić seryjnie punkty, ale po nerwowej końcówce wygrał seta 25:23, a cały mecz 3:1. Najlepszą zawodniczą meczu była Sandra Pierzchała z SKF KS Poznań.

- Początek spotkania był koncertowy w naszym wykonaniu. Obawiałem się po dwóch setach na tak wysokim poziomie przebiegu trzeciej partii i to się potwierdziło. Rywalki udowodniły, że pomimo problemów zdrowotnych są zespołem dobrze przygotowanym i bardzo dobrze prowadzonym przez swojego trenera. Cieszę się, że po trzecim secie dziewczyny zagrały w kolejnej partii na wysokiej koncentracji, co było kluczem do końcowego sukcesu -
mówił po spotkaniu trener SKF KS Poznań, Zbigniew Woźniak.

SKF KS Poznań - MLKS Sparta Złotów 3:1 (25:15, 25:15, 21:25, 25:23)