Reklama
Reklama

Kierowcy wciąż jeżdżą na podwójnym gazie. Policja zapowiada kontrole

W weekend na terenie Poznania zatrzymano kilkunastu kierowców, którzy prowadzili samochody pod wpływem alkoholu. W najbliższych dniach policja zapowiada więcej takich kontroli. - Alkohol i prowadzenie samochodu są jak ogień i woda. Jedno drugiemu zaprzecza - mówi naczelnik drogówki.

W weekend, między innymi ze względu na obchodzone w sobotę Andrzejki, policjanci przeprowadzali wzmożone kontrole drogowe nastawione głównie na badanie trzeźwości kierowców. Niestety wyniki badań nie są optymistyczne. - Skontrolowaliśmy sporo pojazdów - mówi Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki. - Kilkunastu kierowców okazało się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu - dodaje.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Według Klimczewskiego wzmożone kontrole tego typu są niezbędne ze względów bezpieczeństwa. - Przez weekend zatrzymaliśmy kilkunastu nietrzeźwych, a to wiele. Nie powinno być żadnego takiego kierowcy - zaznacza. - Jeśli mówimy o poprawie bezpieczeństwa to alkohol i kierowanie samochodu nie mogą z tym mieć nic wspólnego. Alkohol i prowadzenie samochodu są jak ogień i woda. Jedno drugiemu zaprzecza.

W najbliższych dniach policjanci zapowiadają wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a to zawsze okres, w którym na drogach zatrzymuje się wielu nietrzeźwych kierowców. W ubiegłym roku w skali kraju było ich blisko 500.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
4.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro