Krispol w czołówce zaplecza PlusLigi

Siatkarze Krispolu Września sprawili kolejną niespodzianką na zapleczu PlusLigi i pokonali we własnej hali Cuprum Lubin 3:2. Podopieczni Marka Jankowiaka zajmują już piąte miejsce w tabeli.

Podopieczni Marka Jankowiak dzięki bardzo dobrej grze całego zespołu oraz zagrywce Łukasza Murdzi niespodziewanie wygrali dwa pierwsze sety i stanęli przed szansą zdobycia trzech punktów. Jednak dwa kolejne ety padły łupem gości i o wyniku spotkania zadecydował tie-break.

Dobrze w ostatniego seta weszli siatkarze z Lubina. Podobnie jak w trzeciej partii zdobyli trzy oczka z rzędu. Jednak Krispol szybko się obudził i wyrównał za sprawą Witolda Chwastyniaka. Kolejne piłki to wymiana ciosów punkt za punkt 5:5 i 7:7. Po bloku Łukasza Jurkojcia gospodarze objęli prowadzenie 9:8. Chwilę później Dziurkowski i Chwastyniak popisali się skutecznymi blokami i gospodarze wyszli na prowadzenie 14:10. Ostatecznie Krispol pokonał Cuprum 15:12, a w meczu 3:2.

- Przede wszystkim byliśmy dziś mocnym kolektywem. Podeszliśmy do meczu bez tremy, na luzie, ale jednocześnie z sercem. Jestem bardzo szczęśliwy z tego zwycięstwa. Cuprum nie taki straszny jak go malowano - skomentował na gorąco wynik spotkania trener Krispolu Września, Marek Jankowiak.

Krispol Września - Cuprum Mundo Lubin 3:2 (25:21, 25:22, 21:25, 20:25, 15:12)

Krispol: Marcin Iglewski, Chwastyniak, Jurkojć, Dobosz, Bielicki, Rohnka i Dębiec (libero) oraz Narowski, Murdzia, Dziurkowski.