Reklama
Reklama

Nieaktualne mapy tras T4 i T9? Nie opłaca się poprawiać

Pasażerowie MPK narzekają na brak informacji o autobusach zastępczych T4 i T9. W pojazdach komunikacji miejskiej nie ma aktualnych map z ich trasami. I nie będzie.

Remont Mostu Teatralnego rozpoczął się we wrześniu. Od tego czasu poznaniacy muszą sobie radzić z ogromnymi utrudnieniami komunikacyjnymi, a Zarząd Transportu Miejskiego życia im nie ułatwia. W związku z remontem tramwaje nie dojeżdżają na pętle Piątkowska, Wilczak i Połabska. ZTM uruchomił dla pasażerów z Piątkowa i Winograd linie autobusowe T4 i T9, które początkowo dowoziły pasażerów do trasy PST. Takie rozwiązanie nie spodobało się pasażerom, a ZTM po miesiącu skierował autobusy do centrum miasta.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Okazuje się jednak, że nie zaktualizowano map z trasami autobusów i tramwajów, a to dezorientuje pasażerów - Do dnia dzisiejszego w żadnym tramwaju ani na żadnym przystanku nie ma aktualnej mapki z obowiązującymi od miesiąca trasami T4 i T9 - pisze nasz czytelnik. Okazuje się jednak, że ZTM nie ma zamiaru poprawiać błędnych mapek - My zastanawialiśmy się nad jeszcze jedną zmianą i od tego uzależnialiśmy umieszczenie takiej kompleksowej informacji. Ta zmiana nie weszła w życie i stąd jest ten problem, że na mapie jest informacja z października - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Remont Mostu Teatralnego ma zakończyć się 9 grudnia. ZTM twierdzi, że dziś nie opłaca się już wymieniać map - Będzie można już przejechać przez Most Teatralny. To będzie oznaczało, że dziewięć linii będzie mogło kursować z tych trzech pętli, które dziś są nieczynne, a na tym dolnym przystanku zostaną cztery linie - podsumowuje Trzebiatowski.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
19.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro