Reklama
Reklama

Andrzejkowy wieczór z mnóstwem atrakcji

fot. Vjeran2001 / sxc.hu

Na poznaniaków w andrzejkowy wieczór czeka sporo atrakcji. Można wybierać między huczną zabawą taneczną w klubach, spektaklem teatralnym czy muzycznym, koncertem jazzowym czy muzyki klasycznej a sztuką żywego słowa i warsztatami artystycznymi, wystawami.

Socjolog z Katedry Socjologii i Filozofii Uniwersytetu Ekonomicznego zaobserwowała, że współcześnie nastąpiło przeniesienie tendencji ludycznych... przed telewizor. - Można zauważyć, że aktywnie i poza domem bawi się głównie młodzież, a starsze i średnie pokolenie pozostaje w domach przed telewizorem. To nie jest poznańska, lecz ogólnopolska specyfika - podkreśla dr Karolina Nowak.

Jest szansa na przełamanie tej domatorskiej tendencji. 30 listopada, w najbliższą sobotę, poznaniaków kusi bowiem sporo ofert rozrywkowych. Kto lubi muzykę, może spędzić ten wieczór koncertowo - klub Eskulap zaprasza na godzinę 19.00 na koncert Behemotha. Wildecki Ośrodek Kultury w Poznaniu - Schron Kultury Europa zaprasza na andrzejkowy koncert na godzinę 18.00 "Brzmienia Młodych". Tu wystąpią artyści młodego pokolenia, którzy będą promować swoją twórczość muzyczną: Mateusz Fabiszak - muzyka elektroniczna (Poznań) Parys/MNA - hip-hop/rap (Oborniki Wlkp.) Ina/BeeS/MaCkie/Skr3tt - rap (Krotoszyn). Wstęp wolny.

Wielbiciele jazzu mogą spędzić ten magiczny wieczór idąc na andrzejkowy koncert Moniki Borzym o godz. 19.00 do Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie, ul. Szkolna 16. Monika Borzym rok spędziła w Stanach Zjednoczonych w John Hersey High School, gdzie śpiewała w big bandzie jazzowym oraz uczyła się w studiu znanej chicagowskiej wokalistki jazzowej Gail Bisesi.Bilety w cenie 35 zł normalny i 20 zł ulgowy do nabycia w bibliotece CKiBP oraz na www.bilety24.pl.

Typowo andrzejkowy imprezowy wieczór można spędzić w jednym z poznańskich klubów. Klub ROTONDO przy ulicy Mielżyńskiego zaprasza na godzinę 20.00 na wieczór z tańcem, humorem i liryką rodem z najpopularniejszych musicali. Nie zabraknie andrzejkowych wróżb i oprawy muzycznej, o którą zadba DJ Peyoo. Zabawa i jedzenie w cenie 125 zł od osoby. Gorąca noc Andrzejkowa zapowiada się też w klubie CUBE przy ulicy Nowowiejskiego. Przewidziane są konkursy z nagrodami m.in.: weekendowa wycieczka dla 2 osób do Berlina na noc clubbingu i muzyka: Deep/House/Progressive/Electro play Walendziak, wstęp 10 zł.

Hotel Blow Up Hall 5050 w Starym Browarze zaprasza na wróżby z kart geomantycznych i Mlle Lenormand, tańce przy muzyce DJ"a. Koszt: 120 zł za osobę. Słodownia zaprasza na andrzejkową imprezę na godzinę 20.00. Bawić się można przy przebojach oraz hitach z lat 80-ch i 90-ch m.in.: Funk & Soul. Wstęp 25 zł (wstęp dla osób powyżej 21 lat).

Na miłośników teatralnych spektakli w andrzejkowy wieczór czeka Teatr Strefa Ciszy z widowiskiem "Smacznego!". Teatr Sytuacje Grupa zaprezentuje przedstawienie "Dziwne Zwierzęta", a teatr CHOREA - spektakl zatytułowany MUZG. W programie wieczoru zobaczyć też można przedstawienia: Sen nocy letniej, Panny z Wilka, Szałaputki. Pod naszym patronatem zaprezentowany zostanie spektakl "Przystanek na pożądanie" już w piątek 29 listopada 2013 o godzinie 20.00 oraz w sobotę 30 listopada 2013 o godzinie 19.00. Oba spektakle odbędą się w Moim Teatrze.

Sposobów na andrzejkowy wieczór jest wiele. Wszystkie można znaleźć w naszym kalendarium. Oto niektóre z nich: Andrzejkowa gra terenowa, Andrzejki dla dorosłych u "SĄSIADEK", Andrzejki w Palmiarni Poznańskiej, przygotowano też zabawę dla dzieci u "SĄSIADEK". Tego dnia nie zabraknie także warsztatów artystycznych - można nauczyć się czarować biżuterię techniką sutaszu, wykonywać kalendarz adwentowy.

Na pływackie andrzejki zaprasza basen "Wodny Raj" w Swarzędzu. Sztuką słowa można się zachwycić na kończącym się XIII Festiwalu Sztuki Słowa - Verba Sacra, a jazzowe synkopy słuchać na trwającym VIII Festiwalu Jazzowym MADE IN CHICAGO 2013. Miłośnicy muzyki klasycznej zapraszani są na XI Poznański Festiwal Mozartowski.

Wszystkie szczegóły dotyczące wydarzeń TUTAJ.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
31℃
19℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro