Reklama
Reklama

PeSTka się zazieleni: sadzą tysiące krzewów

fot. PMW

Wzdłuż trasy poznańskiego szybkiego tramwaju pojawiają się nowe krzewy. Rośliny obecnie nasadzane są przy przystankach Słowiańska oraz Aleje Solidarności. Upiększą widok z okien poznańskich tramwajów.

Jak wyjaśnia Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK, nasadzenia mają zrekompensować ubytki roślin w innej części miasta. - W związku z wycinką drzew i krzewów pod budowę zajezdni na Franowie otrzymaliśmy decyzję administracyjną, która zobowiązuje nas do wykonania nasadzeń rekompensacyjnych w ilości 611 drzew i 30518 krzewów na terenie zajezdni, osiedli Nowego Miasta oraz trasy PST. Zadanie musimy wykonać do końca stycznia przyszłego roku - tłumaczy.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


Na samej trasie Pestki pojawi się 15669 sztuk krzewów. - Nasadzenia wykonywane są na skarpach i nasypach przeciwhałasowych oraz w obrębie dróg technicznych - czyli tak zwanych "ślimakach", które znajdują się przy przystankach i jednocześnie są najbardziej widoczne dla pasażerów - dodaje Gajdzińska.

Na "ślimakach" przy ul. Słowiańskiej sadzi się obecnie 5 złotokapów Waterera, 417 śnieguliczek Chenaulta, 396 irg miseczkowatych i rozkrzewionych, a przy Alejach Solidarności sadzone są: 281 berberysów Thunberga, 327 irg "Coral Beauty", 930 śnieguliczek Chenaulta. Krzewy pojawią się też przy przystankach Szymanowskiego i Kurpińskiego.

Jak informuje Iwona Gajdzińska, prace te wykonuje podwykonawca konsorcjum firm Elektrobudowa S.A. i ZUE S.A.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro