Reklama
Reklama

Tajemnicze żółte kanistry w mieście: co oznaczają?

fot. Adam M.
fot. Adam M.

Od środy do naszej redakcji trafiło około 10 zdjęć przedstawiających niewielkie żółte kanistry umieszczone w różnych miejscach na terenie Poznania. Można je zobaczyć na przystankach trasy PST, a także w niektórych lokalach w centrum miasta. Co oznaczają?

O żółtych kanistrach poinformowali nas czytelnicy. - Wczoraj wybrałam się do centrum, tramwajem. Wsiadałam na Alejach Solidarności - na przystanku nad malowidłami zauważyłam przyczepiony baniak - w głowie pomyślałam sobie, że jeszcze tego brakowało, żeby ludzie uwieszali śmieci przy barierkach - pisze Aśka, nasza czytelniczka. - Rozejrzałam się bardziej, ale więcej tych baniaków nie było. Udając się z Mostu Teatralnego w stronę starego miasta, szłam Świętym Marcinem - w oknie jednego sklepu mignął mi...baniak - wydawało mi się, że podobny do tego, który wisiał na Solidarności. Tak jak baniak wiszący mnie trochę zbulwersował, tak ten zdziwił totalnie (zwłaszcza,że nie pasował do wystroju piekarni - po co więc ktoś ustawił sobie coś takiego?) - dodaje. - Kilku moich znajomych również widziało te baniaki - pytanie tylko po co i dlaczego? Nie są oznaczone, wiszą i stoją tu i tam - dopytuje.

- Wygląda na jakąś zorganizowaną akcję - wiecie może o co się rozchodzi - dopytują kolejni czytelnicy. - Czyżby jakiś bunt ekologów - zastanawia się inny czytelnik, Adam.

- Chcieliśmy, by poznaniacy zastanawiali się co oznaczają te kanistry i jak widać nam się udało - mówi Krystian Włodarczak ze Stowarzyszenia Na Tak. - Żółty kanister jest symbolem naszej akcji "Litr paliwa zamiast piwa" i reklamuje Charytatywny Wieczór Kabaretowy, który odbędzie się 5 grudnia w Kinie Apollo. Wystąpi tam Kabaret Czesuaf, a dochód ze sprzedaży biletu zostanie przekazany na zakup paliwa dla osób niepełnosprawnych dojeżdżających na rehabilitację - dodaje.

O akcji "Litr paliwa zamiast piwa" pisaliśmy już na początku listopada TUTAJ. Wówczas zbierano pieniądze na paliwo dla "Krzycha" - podopiecznego ośrodka dla dorosłych Kamyk. - 300 litrów udało się uzbierać w jeden dzień. Teraz trwa zbiórka pieniędzy na paliwo dla czwartej osoby, Łukasza. Łącznie uzbieraliśmy już blisko 1200 litrów paliwa, ale są kolejne osoby, które potrzebują wsparcia w dojazdach na zajęcia - zaznacza Włodarczak.

Włodarczak zapewnia, że kanistry znikną z miasta 6 grudnia, dzień po wieczorze kabaretowym. - Mamy zgodę od MPK na umieszczenie kanistrów na przystankach trasy PST. Wszystko odbywa się legalnie i na pewno po sobie posprzątamy - kończy.

Więcej informacji o samej akcji oraz wieczorze kabaretowym znajdziecie TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro