Reklama

Zdewastował 10 uli uśmiercając pszczoły. Był pijany

fot. Policja w Kaliszu
fot. Policja w Kaliszu

26-latek odpowie za zniszczenie 10 uli ustawionych na prywatnym terenie. Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia za swój czyn. Nie potrafi wyjaśnić dlaczego to zrobił podkreślając, że... był wtedy pijany.

Kolejny wandal zatrzymany przez policję. W sobotę na terenie gminy Brzeziny doszło do zniszczenia 10 uli ustawionych na prywatnej posesji. O sprawie powiadomiono policję. - Jak wynikało z zawiadomienia sprawca przedostał się na teren niezamieszkałej posesji, gdzie zdewastował dziesięć uli. Efektem działań wandala było wymarcie pszczelich rodzin - mówi Anna Jaworska-Wojnicz z policji w Kaliszu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Straty oszacowano wstępnie na 6 tysięcy złotych. Policjantom szybko udało się ustalić potencjalnego sprawcę. - Okazał się nim 26-letni mieszkaniec tej samej gminy - dodaje. Zatrzymano go w poniedziałek. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu zarzutu związanego z niszczeniem mienia.

26-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. - Nie potrafił racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania zasłaniając się tym, że w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu - kończy Jaworska-Wojnicz.

Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.62 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro