Reklama
Reklama

Gwiazdy wystartują w Cavaliadzie 2013

fot. Paweł Surma
fot. Paweł Surma

Już za tydzień rusza kolejna edycja Cavaliady, której centrum wydarzeń będzie parkur w hali numer 5 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Poznaniacy będą mogli zobaczyć m.in.: aktualną drużynową Mistrzynię Świata Janne Friederike Meyer, Marco Kutchera, Philippa Weishaupta czy Henrika von Eckermanna.

Cavaliad rozpocznie się w czwartek, 5 grudnia i potrwa do niedzieli 8 grudnia 2013 roku, a oprócz sportowych emocji na gości Międzynarodowych Targów Poznańskich czekają: Targi Sprzętu Jeździeckiego i Akcesoriów Jeździeckich, pokazy dla rodzin z dziećmi i imprezy towarzyszące. Wstęp na wiele wydarzeń będzie biletowany.

Najbardziej doświadczonym zawodnikiem, który pojawi się w Poznaniu będzie Marco Kutcher. Na koncie ma wiele sukcesów, ale ponad wszystko ceni sobie zdobycie indywidualnego i drużynowego Mistrzostwa Europy w 2005 roku. Rok wcześniej na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach wywalczył dwa brązowe medale. Był też członkiem złotej drużyny na ME w Madrycie w roku 2009.

Natomiast Philipp Weishaupt to wschodząca gwiazda niemieckich skoków przez przeszkody. Ma dopiero 28 lat. W 2001 roku był Mistrzem Niemiec Juniorów. W 2009 został Mistrzem Niemiec Seniorów. Pierwszy swój Puchar Narodów w drużynie niemieckiej wygrał w Hickstead w 2009. W 2012 pył pierwszy w jednym z etapów Global Champions Tour (Estoril ). W tym sezonie na CSIO5* w Rotterdamie triumfował w dwóch najważniejszych konkursach: Pucharze Narodów oraz Grand Prix.

I wreszcie Henrik von Eckermann - 32 letni Szwed, który karierę rozpoczynał w swoim kraju. Jednak od 2002 roku mieszka i trenuje w Riesenbeck u Ludgera Beerbauma. To dzięki niemu oraz swojej pracowitości i talentowi stał się jeźdźcem rozpoznawalnym na całym świecie. W 2011 roku zajął 5 miejsce w Mistrzostwach Europy w Madrycie. Spektakularnym sukcesem było wygranie konkursu zaliczanego do Pucharu Świata na CSI5* w Mechelen w grudniu zeszłego roku. W tym sezonie sięgnął z drużyną Szwecji po brąz w ME w Herning oraz triumfował w Estriol w Portugali w konkursie zaliczanym do Longines Global Champions Tour.

Listę zamyka dwójka zawodników Maciej Michalski (KJ Aromer) i Julia Krawczyk (Pomorska LJ), którzy co prawda zajęli dalsze miejsca w rankingu kwalifikacyjnym (8. i 9), ale wyniki sportowe i rezygnacja przyznania przez organizatora dzikich kart, sprawiły, że dostali oni szansę na start.

Szczegółowe informacja i program na stronie internetowej cavaliada-poznan.pl.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro