Reklama
Reklama

Pięć projektów z budżetu obywatelskiego zostanie zrealizowanych

fot. Barbara Raniś
fot. Barbara Raniś

Remont Areny i modułowe przedszkole na Naramowicach to projekty, które zostały zgłoszone do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Niestety projekty znalazły się poza podium i nie dostały dofinansowania. Okazuje się jednak, że pojawiły się szanse na ich realizację.

Projekt modułowego przedszkola na Naramowicach znalazł się dopiero na 18 miejscu, ale działacze społeczni zwracają uwagę, że jest on bardzo potrzebny - Od dwóch lat co roku brakuje około stu miejsc dla dzieci mieszkających na Naramowicach - mówi Anna Wachowska-Kucharska, reprezentująca stowarzyszenie My Poznaniacy. Pomysł dostrzegły władze miasta i planują ten projekt wpisać w budżet na 2015 rok. Platforma Obywatelska chce iść jednak o krok dalej i stworzyć w tym miejscu również szkołę - W przyszłym roku musimy zrobić dokumentację, projekt budowlany i tak jak prezydent mówi, ruszamy z budową w 2015 roku - mówi Marek Sternalski, radny Platformy Obywatelskiej.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Wielkim przegranym tegorocznego budżetu obywatelskiego był projekt modernizacji Areny, który zajął czwarte miejsce w głosowaniu. Okazuje się jednak, że projekt może zostać zrealizowany w ramach środków z budżetu obywatelskiego. Wszystko dzięki mniejszym środkom przyznanym na projekt Sportowy Golaj. Żużlowcy zamiast dziewięciu milionów, dostaną trzy i pół miliona złotych. Dzięki temu uda się wygospodarować środki przeznaczone na remont jedynej poznańskiej hali widowiskowej - Bardzo się z tego cieszymy, że ten projekt znalazł się jednak wśród projektów do realizacji. Jest to taki pierwszy krok do stopniowego remontowania Areny - mówi Lidia Dudziak, radna Prawa i Sprawiedliwości.

Wciąż nie wiadomo natomiast, kiedy zrealizowany zostanie projekt przytuliska dla bezdomnych, który wygrał tegoroczny Budżet Obywatelski. Na lokalizację przytuliska przy ulicy Śniadeckich nie zgadzają się mieszkańcy Łazarza.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
3.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro