Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -2
Reklama

Wytwórnia Lodów Tradycyjnych z najpiękniejszym szyldem: „powstał przypadkiem”

KaT
środa, 27.11.2013 r.
godz. 15.00
KaT | środa, 27.11.2013 r., godz. 15.00
Wytwórnia Lodów Tradycyjnych z najpiękniejszym szyldem: „powstał przypadkiem”

Już w ubiegłym tygodniu informowaliśmy o najpiękniejszym poznańskim szyldzie reklamowym. Według internautów biorących udział w głosowaniu na takie miano zasłużył szyld Wytwórni Lodów Tradycyjnych. Jak się okazuje, logo powstało... przypadkiem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1029 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Logo i szyld Wytwórni Lodów Tradycyjnych mieszczącej się na poznańskich Jeżycach przypadł do gustu poznaniakom tak jak zasmakowały im lody oferowane w punkcie. W głosowaniu zorganizowanym przez stowarzyszenie Ulepsz Poznań właśnie na zwycięski szyld oddano 810 głosów z 2250.


Jak się okazuje, logo Wytwórni powstało... przypadkiem. - Logo powstało przypadkiem - zdradza Piotr Kuchciński, projektant. - Tak naprawdę podstawowymi propozycjami dla właściciela były logotypy inspirowane grafiką lat 50-tych i 60-tych. A to logo powstało jakby przy okazji - dodaje. - Pokazałem projekt właścicielowi nie do końca przekonany, czy mu się spodoba, ale spodobał się.

We wtorek do zwycięzcy konkursu trafił okolicznościowy dyplom. - Akcję wzorcowy szyld robimy po to, by wyłonić najfajniejsze szyldy w Poznaniu - tłumaczy Agata Tryksza z Ulepsz Poznań. - Żeby pokazać, że takie są, żeby je docenić i wyróżnić. Żeby też pokazać, że można obyć się bez wielkoformatowych billboardów, bez plakatów pozawieszanych na płotach i bez setek ulotek, które później lądują w koszach. Że można taką formą reklamy również fajnie działać - kończy.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama