Siatkarskie derby Poznania dla SKF KS

Trzecioligowe derby Poznania w siatkówce kobiet zakończyło się zwycięstwem SKF KS nad UKS ZSMS 3:0. Najlepszą zawodniczką spotkania była Sandra Pierzchała z SKF KS Poznań.

Siatkarskie derby Poznania nie stały na dobrym poziomie, a od początku spotkania inicjatywa należała do zespołu SKF KS Poznań. Podopieczne Zbigniewa Woźniaka i Damiana Gapika na początku dwóch pierwszy setów szybko wychodziło na kilkupunktowe i do końca każdej odsłony utrzymywały bezpieczną przewagę. Najwięcej emocji dostarczył trzeci set, który rozpoczął się od prowadzenia dziewczyn z UKS ZSMS Poznań, ale SKF KS zdołał doprowadzić do remisu i długo toczyła się walka punkt za punkt. Ostatecznie set wygrał SKF KS Poznań i całe spotkanie 3:0.

Aktualnie w tabeli III ligi siatkarki SKF KS Poznań zajmują trzecie miejsce i nadal liczą się w walce o awans do II ligi. Przypomnijmy, że zespoły z miejsc 1-2 awansują do turnieju półfinałowego, z którego dwa najlepsze zagrają w turnieju finałowym. Zwycięzca awansuje do II ligi, a zespół z drugiego miejsca rozegra baraż o awans.

SKF KS Poznań - UKS ZSMS Poznań 3:0 (25:18, 25:21, 25:22)