Doping podczas 14. Poznań Maratonu

Białorusinka Wołga Rezkaja, która zajęła drugie miejsce w 14. Poznań Maratonie została zdyskwalifikowana za doping. Tegoroczny maraton ukończyło 5678 biegaczy.

Organizator 14. Poznań Maratonu poinformował, że nastąpiło otwarcie dokumentacji badań antydopingowych zawodników biorących udział w 14. Poznań Maraton. - Wyniki badań próbki A należącej do Pani Rezkaya Vohla wykazały obecność środków dopingowych zabronionych zgodnie z "Listą Zabronioną WADA 2013". W związku z powyższym Organizator powiadomił zawodniczkę o prawie do badania próbki B. Zawodniczka zrezygnowała z tego prawa. Tym samym wynik badania próbki A uznaje się za ważny i Organizator dyskwalifikuje Panią Rezkaya Vohla - informuje Monika Prendke z POSiR.

Oznacza to, że drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet zajęła Arleta Meloch, a na trzecie wskoczyła Ewa Kucharska. Badania przeprowadzone w Instytucie Sportu - Zakład Badań Antydopingowych w Warszawie nie wykazały dopingu wśród startujących w imprezie najlepszych mężczyzn.

- Jestem bardzo zadowolony z tegorocznej edycji Poznańskiego Maratonu. Już dziś serdecznie zapraszamy na 7. Poznań Półmaraton oraz na jubileuszowy 15. Poznań Maraton - mówi dyrektor imprezy, Maciej Mielęcki.