Reklama
Reklama

Znamy jedną z przyczyn wybuchu w Jankowie Przygodzkim

Do tragicznego wypadku doszło 14 listopada w Jankowie Przygodzkim. We wtorek wykonawca inwestycji poinformował, że jedną z przyczyn wybuchu była wadliwa spoina.

Przypominamy, że do wybuchu gazu doszło 14 listopada około godziny 14:30. W wyniku wybuchu zginęły dwie osoby, trzynaście zostało rannych, a zniszczone zostało dwanaście budynków. W chwili wybuchu w okolicy miejsca zdarzenia prowadzone były prace związane z budową nowego gazociągu.

Generalnym wykonawcą inwestycji była spółka ZRUG i to właśnie przedstawiciele tej firmy poinformowali dziś, że jedną z przyczyn wybuchu była wadliwa spoina - Gazociąg uległ rozerwaniu w spoinie, co nigdy nie powinno mieć miejsca. (...) Stan techniczny spoiny był tak zły, że mogła ona ulec awarii w każdej chwili - wyjaśnia w oświadczeniu prasowym Jakub Wolański, rzecznik prasowy spółki.

Oświadczenia firmy nie komentuje w tej chwili prokuratura, która jednak przyznała, że otrzymała taką ekspertyzę - Trwają przesłuchania, zabezpieczona jest dokumentacja, powołaliśmy część biegłych. Po skompletowaniu materiału dowodowego powołani zostaną kolejni biegli m.in. z zakresu mechanoskopii i metalurgii. Określenie przyczyny rozszczelnienia gazociągu wydaje się możliwe dopiero po uzyskaniu kompleksowej opinii biegłych z wielu dziedzin - poinformował Janusz Walczak, z-ca prokuratora okręgowa z Ostrowa Wielkopolskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro