Reklama
Reklama

Zakończył się pierwszy etap budowy kanalizacji na Szczepankowie

Z kilkumiesięcznym poślizgiem zakończył się pierwszy etap budowy kanalizacji na Szczepankowie. Kanalizacja zacznie działać 2 grudnia, a drugi etap budowy rozpocznie się prawdopodobnie w styczniu.

Budowa kanalizacji na Szczepankowie rozpoczęła się w 2011 roku i miała zakończyć się do kwietnia 2013 roku. Prace utrudniła długa i mroźna zima oraz nieoznaczony na mapach gazociąg, na który natknęli się robotnicy. We wtorek Aquanet poinformował, że prace zakończyły się, a kanalizacja zacznie działać 2 grudnia - Aquanet zakończył już roboty budowlano - montażowe w ramach I etapu budowy kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami oraz kanalizacji deszczowej w Szczepankowie. Oznacza to, że od dnia 2 grudnia 2013 r. jest już możliwy zrzut ścieków do nowo wybudowanej kanalizacji sanitarnej - poinformowała Maja Zygmanowska z Aquanetu. Prawdopodobnie w styczniu rozpocznie się drugi etap budowy tej inwestycji, a kanalizacja powstanie na ulicach: Szczepankowo, Sowice, Sierpowa, Brzoskwiniowa i Porzeczkowa.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
72.24 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro