Reklama
Reklama

"Cyfrowy portfel" i pufy artystyczne wśród projektów bezrobotnych poznaniaków

fot. plex / sxc.hu
fot. plex / sxc.hu

Gabinet fizjoterapii, fryzjerski czy kosmetyczny, usługi stolarskie, wulkanizacyjne, przewozowe, cukiernicze, handlowe - z takimi projektami na rozpoczęcie własnego biznesu najczęściej zgłaszają się do Powiatowego Urzędu Pracy osoby bezrobotne. Mają o co walczyć - do wzięcia jest 20 tysięcy złotych.

Wśród najbardziej oryginalnych projektów na rozpoczęcie własnej działalności przez osoby bezrobotne znalazło się czyszczenie parowe, szycie patchworków czy puf artystycznych. Jeden z wnioskodawców zaplanował stworzenie strony zajmującej się płatnościami - co nazwał "cyfrowym portfelem". Jego wniosek zyskał akceptację i rozpoczął swoją karierę w rzeczywistym świecie. Może się sprawdzi. Podobnie jak strona internetowa zajmująca się firmowym cateringiem.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Ostatni nabór wniosków o dotację unijną na własny biznes zakończył się w miniony piątek, ale jeśli nie wszystkie wnioski zostaną zaakceptowane - otworzy się kolejna szansa dla osób bezrobotnych jeszcze w tym roku. - Warto składać jeszcze wnioski - informuje Joanna Gąsiorek z Powiatowego Urzędu Pracy. - Jest nadzieja, że może się udać jeszcze w tym roku.

Jeśli nie, to przyszły rok również czeka na nowe pomysły biznesowe mieszkańców powiatu poznańskiego. Liczy się nie tylko pomysł oryginalny, ale przede wszystkim - realny oraz dobrze udokumentowany. Biznesplan, to podstawa. Przedsiębiorczy i pomysłowi poznaniacy będą mieli na pewno kolejną okazję w 2014 roku.

W całym 2013 roku złożono 500 wniosków z czego 370 rozpatrzono pozytywnie. Szczegółowe informacje dla chętnych TUTAJ.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.84 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro