Reklama
Reklama

Wilda: mieszkańcy przeciwni Strefie Płatnego Parkowania?

500 osób wzięło udział w sondażu badającym opinie mieszkańców Wildy na temat wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania na terenie tej dzielnicy. Ponad połowa uczestników badania nie chce płacić za parkowanie przy ulicach. Czy jest to jednak zdanie większości? Na Wildzie mieszka 30 tysięcy mieszkańców, a głosowało tylko 500 osób.

W połowie listopada informowaliśmy o sondażu organizowanym przez Projekt Poznań i poznański PiS. Mieszkańców Wildy pytano o zdanie w sprawie ewentualnego wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania na terenie dzielnicy. - Pytania są cztery. Po pierwsze czy posiadasz samochód. Czy jesteś za wprowadzeniem strefy na Wildzie oraz o to, co miasto powinno zrobić w zamian z jej wprowadzenie - wyjaśniała nam wówczas Klaudia Strzelecka z Projektu Poznań. - Ostatnie pytanie dotyczy miejsca zamieszkania, a konkretniej ulicy, na której się mieszka. Chcemy wiedzieć jak się rozkładają głosy mieszkańców poszczególnych ulic - mówiła.

Organizatorzy sondażu liczyli, że weźmie w nim udział spora część mieszkańców dzielnicy. Rozdano około 7 tysięcy specjalnych ankiet. Tymczasem zagłosowały łącznie tylko 503 osoby z... około 30 tysięcy mieszkańców.

Na pytanie "Czy SPP jest potrzebna na Wildzie?" 55% odpowiedziało NIE. 41% było na TAK, a 4% zaznaczyło opcję NIE WIEM. Ankietowani właściciele samochodów w 56% są przeciwni wprowadzeniu strefy, a osoby nie posiadające samochodów - w 52%. Jeśli jednak SPP miałaby powstać na Wildzie, mieszkańcy chcą by w zamian miasto zainwestowało tu głównie w remont chodników i dróg (371 głosów), a następnie w trasy rowerowe (210 głosów) i zieleń (207 głosów).

- Większość mieszkańców jest przeciwko wprowadzeniu Strefy, ale różnica to jedynie 73 głosy, czyli 14% ogółu. (...) W porównaniu z konsultacjami społecznymi zorganizowanymi przez Radę Osiedla Wilda widać wzrost poparcia dla jej rozszerzenia jednak mieszkańcy wciąż obawiają się dodatkowych opłat i braku inwestycji na terenie ich zamieszkania - podsumowuje Klaudia Strzelecka z Projektu Poznań.

Strefa Płatnego Parkowania, jeśli w ogóle zostanie wprowadzona na Wildzie, nastąpi to za kilka lat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro