Reklama
Reklama

Stare Koryto Warty: aż 1,5 mln złotych na nowy park?

fot. Pracownia Architektoniczna 1050
fot. Pracownia Architektoniczna 1050

Stworzenie parku na terenie Starego Koryta Warty w centrum Poznania może w przyszłym roku otrzymać finansowanie w wysokości nawet 1,5 miliona złotych. Wszystko zależy od miejskich radnych.

O rewitalizacji terenu Starego Koryta Warty piszemy od dawna. W kwietniu odbyły się warsztaty, na których architekci, urbaniści i mieszkańcy pracowali nad projektami mającymi ożywić tę okolicę. Ostatecznie projekt przygotowano - zakłada powstanie tu parku.

Już w lipcu informowaliśmy, że w przyszłym roku Rada Osiedla Stare Miasto przeznaczy na stworzenie parku 150 tysięcy złotych. Kolejne 200 tysięcy wyłożył prywatny inwestor - spółka Inwestycje Wielkopolski, która stawia w pobliżu obiekt mieszkalny - Nowe Chwaliszewo. Dodatkowe 200 tysięcy złotych udało się pozyskać z grantu od miasta. Łącznie to ponad pół miliona złotych.

Ale być może na tej kwocie się nie skończy. W projekcie budżetu Poznania na przyszły rok zapisano milion złotych na park w Starym Korycie Warty. - To bardzo dobrze, że prezydent podjął nasz pomysł i zdecydował się wesprzeć projekt. Zabiegaliśmy o to od dłuższego czasu. Jako Rada Osiedla zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy. Zaprosiliśmy do współpracy prywatnego inwestora, zdobyliśmy grant z budżetu miasta. Następny krok należał do władz miasta. I cieszymy się, że został on wykonany - mówi Jan Zujewicz, radny ze Starego Miasta.

Możliwe, że w kolejnych latach na realizację parku trafią kolejne pieniądze. W Wieloletniej Prognozie Finansowej miasto zaplanowało dodatkowe 1,9 miliona złotych na działania rewitalizacyjne w latach 2015-2017.

Dofinansowanie z budżetu miasta nie jest jeszcze pewne. Wszystko zależy od miejskich radnych, którzy będą dyskutować o kształcie przyszłorocznego budżetu. Sam budżet musi zostać uchwalony do końca bieżącego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!
6℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
14.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro