Reklama
Reklama

Spada poparcie dla Ryszarda Grobelnego

fot. Telewizja WTK
fot. Telewizja WTK

Ryszard Grobelny to najbardziej popularny kandydat na prezydenta Poznania - tak wynika z sondażu Millward Brown dla "Gazety Wyborczej". Niespodziewanie drugie miejsce zajmuje Anna Wachowska-Kucharska z Ruchu My-Poznaniacy.

Z sondażu Millward Brown dla "Gazety Wyborczej" wynika, że poparcie dla sprawującego władzę od 2002 roku prezydenta Ryszarda Grobelnego spadło do 35 procent. Ponadto blisko 50 procent poznaniaków ocenia jego decyzje "jako średnie". Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w ten weekend największym rywalem okazałaby się Anna Wachowska-Kucharska z Ruchu My-Poznaniacy, która może już liczyć na poparcie 13 procent poznaniaków. Trzecie miejsce zajmuje radny Tomasz Lewandowski z SLD, a na kolejnych miejscach znaleźli się: Grzegorz Ganowicz z PO (7 procent), Szymon Szynkowski z PiS (7 procent) i Mariusz Wiśniewski z PO (2 procent).

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Natomiast z sondażu Instytutu Homo Homini dla "Głosu Wielkopolskiego" wynika, że wybory do Rady Miasta Poznania wygrałaby Platforma Obywatelska (26,9 procent głosów). Drugie miejsce zajmuje Poznański Ruch Obywatelski (20,7), a trzecie Prawo i Sprawiedliwość (15,6). Kolejne miejsca zajmują: SLD (11,2), My-Poznaniacy (8,4), Prawo do miasta (5,3). Deklarowana frekwencja wynosi 51,7 procent.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro