Grunwald opuścił strefę spadkową I ligi

WKS Grunwald Poznań - Vetrex Sokół Kościerzyna 24:20 | fot. Elżbieta Skowron

Szczypiorniści Grunwaldu Poznań przy prawie pustych trybunach wygrali z zespołem Vetrex Sokół Kościerzyna 24:20 i opuścili strefę spadkową I ligi.

Podopieczni Rafała Walczaka bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie z zespołem z Kościerzyny i po pięciu minutach gry prowadzili 3:0. Bramki dla Grunwaldu zdobyli Krzysztof Dutkiewicz i Krzysztof Martyński. Zwłaszcza aktywny w pierwszej części spotkania był Martyński, który zdobył sześć bramek i na przerwę Grunwald schodził prowadząc 14:8.

Na początku drugiej połowy Sokół starał się wrócić do gry, ale poznaniacy odpowiedzieli bramkami Roberta Foglera i do końca spotkania utrzymali bezpieczną przewagę. Ostatecznie Grunwald pokonał Vetrex Sokół Kościerzyna 24:20 i dzięki korzystnym rezultatom pozostałych spotkań awansował aż na 9. miejsce w tabeli. Za tydzień Grunwald zmierzy się na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk.

WKS Grunwald Poznań - Vetrex Sokół Kościerzyna 24:20 (14:8)