Drugie zwycięstwo Politechniki w I lidze

Koszykarze AZS Politechnika Big-Plus Poznań wygrali w sobotni wieczór we własnej hali z Astorią Bydgoszcz 76:67 i awansowali na 11. miejsce w tabeli zaplecza ekstraklasy.

Spotkanie było bardzo wyrównane, a o końcowym wyniku zadecydowała postawa zespołów w ostatniej kwarcie. Astoria prowadziła z Politechniką 53:50, ale po celnych Macieja Rostalskiego poznaniacy wyszli na prowadzenie 57:56. W kolejnych minutach Rostalski nadal punktował, a wsparty przez Pawła Hybiaka poprowadził Politechnikę do drugiego zwycięstwa w sezonie.

AZS Politechnika Big-Plus Poznań - Astoria Bydgoszcz 76:67 (16:21, 18:10, 16:22, 26:14)