Warta przegrała z Zagłębiem Sosnowiec

Drugoligowa Warta Poznań w ostatnim spotkaniu ligowym w tym roku przegrała na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 1:2. Bramkę dla Zielonych zdobył Łukasz Jasiński.

Spotkanie idealnie ułożyło się dla gospodarzy, gdyż w pierwszych minutach obrońcy Warty popełnili błąd i na pozycję sam na sam z Adrianem Lisem wyszedł Łukasz Tumicz. Piłkarz Zagłębia przerzucił nad nim piłkę i skierował ją do pustej bramki. W kolejnych minutach inicjatywa należała już do poznaniaków, ale nie potrafili stworzyć sobie idealnej okazji na zdobycie bramki. Szczególnie aktywny w tej części spotkania był Maciej Scherfchen.

Niestety już w pierwszej akcji drugiej połowy Zagłębie zdobyło bramkę. Na listę strzelców wpisał się Radosław Kursa, który otrzymał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i pewnym uderzeniem głową pokonał Lisa. Warta po stracie bramki nadal dominowała, ale nie potrafiła zdobyć bramki. Dopiero w 86. minucie Łukasz Jasiński zdobył kontaktową bramkę, ale zabrakło już czasu, aby wywieźć z Sosnowca choćby remis.

- Cóż można powiedzieć o takim meczu, w którym zdarzają nam się dwa błędy, momentami przeważaliśmy, stwarzaliśmy sobie sytuacje, graliśmy ambitnie i agresywnie, ale wynik był taki, a nie inny. Przegraliśmy trzeci mecz z rzędu. Chciałbym podziękować chłopakom za wytrwałość i zaangażowanie do ostatniej minuty, gdyż cały czas mieliśmy szansę na remis. Jak przeanalizujemy stracone bramki w ostatnich meczach, to większość była po stałych fragmentach gry - mówił po spotkaniu trener Warty Poznań, Marek Kamiński.

Zagłębie Sosnowiec - Warta Poznań 2:1 (1:0)
Bramki:
Łukasz Tumicz (4. minuta), Radosław Kursa (46. minuta) - Łukasz Jasiński (86. minuta)
Żółte kartki: Radosław Kursa, Michał Grudniewski, Rafał Sadowski.
Sędziował: Sławomir Pipczyński (Radom)

Zagłębie: Mateusz Struski - Marcin Sierczyński, Radosław Kursa, Michał Grudniewski, Jovan Ninković, Hubert Tylec (46. Jan Grzesik), Łukasz Matusiak, Łukasz Grube, Rafał Sadowski (83. Jakub Malara), Łukasz Tumicz, Rafał Jankowski (63. Tomasz Szatan).

Warta: Adrian Lis - Przemysław Kocot, Alain Ngamayama, Łukasz Jasiński, Dawid Jasiński (54. Grzegorz Rasiak), Maciej Scherfchen, Adrian Bartkowiak (63. Michał Ciarkowski), Artur Marciniak, Błażej Nowak (72. Mateusz Pogonowski), Dawid Czerniejewicz, Karol Gregorek (46. Łukasz Spławski).