Reklama
Reklama

Nowy PKS: "jesteśmy gotowi na 101 procent"

fot. Piotr Knach
fot. Piotr Knach

W piątek o godzinie 22.50 z dotychczasowego dworca PKS odjedzie ostatni autobus. Pasażerowie następnego połączenia, zaplanowanego na 10 minut po północy, wsiądą do autobusu już na nowym dworcu PKS - w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym. - Jesteśmy gotowi na 101% - deklaruje prezes PKS Poznań.

To już dziś. W nocy z piątku na sobotę dotychczasowy dworzec PKS przejdzie do historii. Pasażerowie zyskają nową przestrzeń w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym. - Jesteśmy gotowi na 101% - deklaruje Hieronim Urbanek, prezes PKS Poznań.

Uważni obserwatorzy już zauważyli, że nowy dworzec autobusowy będzie mniejszy od starego. - Ma łącznie około 600 metrów kwadratowych. Rzeczywiście jest mniejszy od obecnego dworca, ale w zupełności wystarczy do tego, by obsługiwać naszych pasażerów - zapewnia Urbanek. - Miesięcznie jest ich około 60 tysięcy na poznańskim dworcu. Kiedyś osób korzystających z dworca było jednak znacznie więcej. Obecnie w skali roku PKS Poznań obsługuje łącznie 3,5 miliona pasażerów.

Mniejszy jest sam hol dworca. - Przygotowaliśmy w nim osiem ławek po pięć miejsc siedzących, a więc łącznie może tu oczekiwać na autobus siedząc 40 osób. Dworzec jest też wyposażony w nowoczesne toalety i pokój dla mamy z dzieckiem. Oczywiście korzystanie z toalet będzie płatne - zaznacza.

W związku z otwarciem nowego obiektu w sobotę na dworcu odbywać się będą konkursy z nagrodami. - Te nagrody to weekendowy pobyt w Zakopanem, dwie jednodniowe wycieczki dla dwóch osób do Berlina, a także interesujące gadżety przydatne w podróży - zachęca Dorota Duda Duda-Mosielska, rzeczniczka PKS Poznań. Nie zapomniano też o dzieciach. W nagrodę będą mogły wygrać wycieczkę (wraz z opiekunem) do kompleksu Tropical Island pod Berlinem.

Osoby, które będą w nocy z piątku na sobotę lub w kolejnych dniach korzystać z nowego dworca i mają wątpliwości z tym związane mogą uzyskać wszystkie informacje na temat przeprowadzki pod specjalnymi numerami telefonów: 609 795 890, 695 823 504, 61 66 42 587.

Czy przeniesienie dworca PKS do nowej lokalizacji ułatwi życie pasażerom?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro