Reklama

MPK zaprasza do udziału w Katarzynkach

W najbliższą niedzielę odbędą się w Poznaniu tradycyjne Katarzynki. Z okazji święta patronki przewoźników przygotowano wiele atrakcji dla młodszych i starszych poznaniaków.

Głównym organizatorem imprezy jest poznańskie MPK i Klub Miłośników Pojazdów Szynowych, ale wśród współorganizatorów są też kolejarze, urzędnicy, społecznicy, służby mundurowe, a przygotowany program obfituje w atrakcje dla młodszych i starszych poznaniaków.

MPK zaprasza w tym dniu do zajezdni przy ulicy Fortecznej, która będzie otwarta dla zwiedzających - Niewątpliwie wielu poznaniaków uda się do zajezdni na ul. Forteczną głównie po to, bo zasiąść za sterami tramwaju i pod czujnym okiem instruktora samodzielnie go poprowadzić. Taka możliwość pojawia się zwykle tylko raz w roku i zwykle korzysta z niej bardzo wielu poznaniaków - zachęca Iwona Gajdzińska, rzeczniczka poznańskiego MPK. Zajezdnia będzie otwarta od godziny 12 do 16, a na jej terenie będzie wyeksponowany tabor i sprzęt używany przez MPK. Dodatkowo na terenie Centrum Handlowego Pestka zaprezentowana zostanie wystawa fotograficzna o historii poznańskiej komunikacji.

Sporo atrakcji będzie czekało również przy peronie IVa poznańskiego dworca kolejowego. Zorganizowana zostanie wystawa taboru kolejowego, a dla zwiedzających udostępnione zostanie stanowisko megafonisty oraz stanowiska kasowe (wycieczki po tych miejscach rozpoczną się o 11.00, 12.00, 13.00, 14.00). Przy peronie IVa będzie można też przejechać się drezyną Grodziskiej Kolei Dojazdowej.

W tym dniu uruchomione zostaną też specjalne linie tramwajowe oraz okolicznościowy pociąg, który przejedzie wokół Poznańskiego Węzła Kolejowego. Przejazd pociągiem jest płatny, a odjazdy z Poznania Głównego zaplanowano o godzinie 11:10 i 13:35. Szczegóły na temat kursów dostępne są na stronie przewoźnika.

Darmowy będzie przejazd okolicznościowymi liniami tramwajowymi 24 i 25:

Linia nr 24

Tabor: Solaris Tramino, Siemens Combino

Trasa: Zajezdnia Forteczna - Starołęcka - Hetmańska - Głogowska - trasa PST - Os. Sobieskiego

Przystanki: Zajezdnia Forteczna, rondo Starołęka, Głogowska/Hetmańska, Dworzec Zachodni PST (wystawa kolejowa), al. Solidarności (wystawa w CH PESTKA), Sobieskiego

Odjazdy z Fortecznej: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00

Linia nr 25

Tabor: Moderus Beta, Tatra MF06AC

Trasa: Zajezdnia Forteczna - Starołęcka - Zamenhofa - Jana Pawła II - Kórnicka - Dowbora-Muśnickiego - 27 grudnia - Gwarna (powrót: Święty Marcin - al. Marcinkowskiego - ...)

Przystanki: Zajezdnia Forteczna, Kórnicka, Wrocławska, Gwarna

Odjazdy z Fortecznej: 12.00, 12.30, 13.00, 13.30, 14.00, 14.30, 15.00, 15.30, 16.00

W tym dniu zaprezentowane zostaną też makiety kolejowe w Zespole Szkół Komunikacji. Szczegółowo pisaliśmy o tym tutaj, a szczegółowy plan Katarzynek dostępny jest w serwisie Facebook.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
62.34 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro