Reklama

Morderca z Rogoźna trafił do poznańskiego aresztu

O podwójnym morderstwie, do którego doszło w Rogoźnie pisaliśmy na początku listopada. Morderca został zatrzymany dwa dni później w Berlinie, a w środę trafił do poznańskiego aresztu.

Do morderstwa doszło 5 listopada wieczorem, a ofiarami była matka i córka. Już kilka godzin po morderstwie policjanci próbowali się skontaktować z mężem młodszej kobiety, ale nie udało się nawiązać kontaktu. Wiadomo było natomiast, że mężczyzna pracuje na terenie Niemiec. Z tego względu do pomocy zaangażowano niemiecką policję.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Okazało się, że mężczyzna kilka godzin po zabójstwie uczestniczył w kolizji drogowej na terenie Niemiec, a następnie zgłosił się do berlińskiego szpitala - Przyszedł do szpitalnego personelu. Powiedział, że popełnił zabójstwo na terenie Polski i potrzebuje pomocy. Został zatrzymany przez niemiecką policję zgodnie z obowiązującymi w Niemczech przepisami - wyjaśniał po zatrzymaniu Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał Europejski Nakaz Aresztowania, a na podstawie tego dokumentu mężczyzna został przekazany w ręce polskiego wymiaru sprawiedliwości - 20 listopada niemiecka policja przekazała podejrzanego Norberta J. lubuskim policjantom. Mężczyzna został przetransportowany do Międzyrzecza i przekazany policjantom z Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu. Około godziny osiemnastej został osadzony w poznańskim Areszcie Śledczym - mówi Borowiak.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiepskie warunki na drogach w Poznaniu przez opady śniegu
3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
21.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro